Piosenka tygodnia – „Go to Hell” Blackfield


steven_wilson„Go to Hell” to utwór, który znalazł się na najnowszej płycie Blackfield „Welcome to My DNA”. I jest to z pewnością jeden z najmocniejszych, jeśli nie najmocniejszy, fragment płyty. Cały tekst piosenki stanowią zaledwie trzy wersy:

„Fuck you all, fuck you
I don’t care anymore
Go to hell”.

Tekst powtarzany jest wielokrotnie, a siła „Go to Hell” tkwi w zestawieniu łagodnej muzyki z bardzo ostrym tekstem. Otrzymaliśmy w ten sposób rzecz bardzo przerysowaną, która jednak osiąga swój cel – poraża dosadnością.

Co ciekawe, Aviv Geffen pisząc słowa tego utworu myślał o… swoich rodzicach, którzy prowadząc hipisowskie życie, w którym niemałą rolę odgrywały narkotyki i alkohol, okazywali mu lekceważenie.
Biorąc jednak pod uwagę uniwersalny charakter słów tej piosenki, każdy może sobie podstawić w miejsce adresata tekstu dowolną postać czy organizację. I zawsze będzie to odbiorca trafiony.

Jeśli „Go to Hell” pojawi się w programie koncertów Blackfield, które notabene odbędą się już w tym tygodniu, wróżę mu wielki sukces i – z racji nieskomplikowanego tekstu – głośne chóralne wykonanie wspólnie z publicznością.

Rockella

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s