Biografia zespołu The Sixpounder


the-sixpounder-going-to-hell-coverHistoria wrocławskiego zespołu The Sixpounder jest krótka, ale intensywna, naznaczona ciężką pracą, ale i sukcesami. Przekonajcie się sami:

2008 – powstaje The Sixpounder. Sam zespół, choć nie zamyka się w żadnych ramach, opisuje swoją twórczość, jako „powiązanie ducha rock and rolla z upiorem metalu”

2009 – zespół zbiera doświadczenie koncertowe i pracuje nad kompozycjami

2010 – w marcu ukazuje się promocyjne demo zawierające trzy utwory: „Last True Cowboy Manifesto”, „Crimson Skies” i „Creation: 1” oraz teledysk do utworu „Last True Cowboy Manifesto”. Zespół nadal koncertuje, co owocuje zwycięstwami na wielu rockowych przeglądach i festiwalach, tak głosami jury jak i publiczności. W tym samym roku, zwycięstwo w polskiej edycji Wacken Metal Battle, umożliwia zespołowi występ na najbardziej prestiżowym festiwalu metalowym na świecie – Wacken Open Air 2010, gdzie po raz pierwszy zaprezentowali się międzynarodowej publiczności.

2011 – ten rok okazuje się przełomowy w karierze zespołu. Ukazuje się debiutancki album „Going To Hell? Permission Granted!”, który zbiera wiele pozytywnych recenzji. Płyta zawiera 12 oryginalnych utworów The Sixpounder oraz cover Slayera “Bloodline”. Zespół nie zaprzestaje również działalności koncertowej, a na wrzesień zostaje zapowiedziany udział zespołu w Military Camp Festival. The Sixpounder zagra w towarzystwie takich wykonawców, jak Leaves’ Eyes, Barren Earth, Turbo, Troll Bends, Midnattsol i Digger.

Obecnie w skład zespołu wchodzą: Frantic Phil – voc, Paul Shrill – g, bvoc, Jar O’Big Bottom – bg, Mike Noodle – g, Jeff Vader – dr.

Rockella


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s