Wywiad z Bjornem Riisem (Airbag)


Airbag_Bjorn_Riis17 października ukaże się druga płyta norweskiej formacji Airbag zatytułowana „All Rights Removed”. Ich debiutancki album „Identity” z 2009 roku został w Polsce świetnie przyjęty, a utwór „Colours” nieźle radził sobie na Liście Przebojów Programu Trzeciego. Postanowiliśmy więc u źródła dowiedzieć się o kilka szczegółów związanych z tym wydawnictwem. Na krótki wywiad dał się namówić śpiewający gitarzysta formacji, Bjorn Riis.

Editor: Czego możemy się spodziewać na nowym albumie?

Bjorn Riis: Od wydania albumu „Identity” minęły już dwa lata i jesteśmy bardzo zadowoleni z sukcesu, jaki odniósł. Myślę, że nowa płyta to krok naprzód, na której będzie można usłyszeć bardziej dojrzały zespół Airbag. Utwory są bardziej dynamiczne i może nieco bardziej zorientowane na rock progresywny. To wysiłek całego zespołu, dużo bardziej niż w przypadku „Identity”. W tym czasie dużo eksperymentowaliśmy, a ponadto mamy nowego perkusistę, dzięki któremu odkryliśmy rzeczy, których nie było w przeszłości.E: Jaka jest podstawowa różnica między „All Rights Removed” i „Identity”?

B.R.: Nadal będzie można znaleźć wiele z ” Identity” na „All Rights Removed”. To ten sam zespół i nie staraliśmy się wyważać otwartych drzwi, ale od czasu nagrywania piosenek na „Identity” upłynęło 4-5 lat, a my w tym czasie dorośliśmy, jako muzycy i kompozytorzy. Zagraliśmy również wiele koncertów i do utworów z „Identity” nabraliśmy nowego podejścia, więc kiedy zaczęliśmy pisać materiał na nowy albumu, stało się jasne, że brzmi on inaczej. Jesteśmy bardziej pewni siebie jako zespół i myślę, że również życiowo jesteśmy w innym miejscu, co ma odzwierciedlenie w tekstach.E: Czy planujecie koncerty i macie plany odwiedzić Polskę?

B.R.: „All Rights Removed” ukaże się 17 października i mamy nadzieję, że uda nam się zagrać w wielu miejscach. Polska jest dla nas szczególnym miejscem. Zagraliśmy podczas INO-Rock Festival w zeszłym roku, a utwór „Colours”  zadebiutował na trzecim miejscu Listy Przebojów Programu Trzeciego. Wsparcie było fenomenalne. Nasze oczekiwanie na ponowne spotkanie z polskimi fanami jest więc ogromne!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s