Biografia zespołu Tune


tune_lucid_moments-cover

Zespół Tune A.D. 2011 to kwintet, w skład którego wchodzą: Adam Hajzer /gitara/, Leszek Swoboda /bas, wokal/, Kuba Krupski /wokal/, Janusz Kowalski /akordeon, instrumenty klawiszowe/ i Wiktor Pogoda /perkusja/. Grupa ma na swoim koncie debiutancki, wydany własnym nakładem, album „Lucid Moments”, który ukazał się 10 czerwca 2011 roku. Jednak zanim skład się ustabilizował, a płyta ujrzała światło dzienne, pomysł na wspólne granie zrodził się w 2008 roku w głowach Adama Hajzera i Leszka Swobody. Drugi z nich opowidział nam jaką drogę przebył zespół od momentu spotkania obu panów do dnia dzisiejszego.

Mówi Leszek Swbooda: Na pomysł zespołu wpadłem pod koniec 2008 roku poznając Adama Hajzera i słysząc jego grę w poprzednim  zespole. Czułem, że nadajemy na tych samych falach. Chcieliśmy grać muzykę z dużą dozą teatralności, gdzie emocje wypływające spod palców są najważniejsze.

Nie chcieliśmy być i wciąż nie chcemy być sprecyzowani, co do gatunku, który chcemy tworzyć, dlatego dużo we dwójkę eksperymentowaliśmy. Łączyliśmy brzmienia, style, próbowaliśmy wszystkiego – trip hop, rock, metal, blues. Równocześnie zapraszaliśmy coraz to nowych muzyków do wspólnego grania. Przez Tune, na dłużej lub krócej, przewinęło się naprawdę sporo osób, aż w końcu trafiliśmy na Wiktora Pogodę, Janusza Kowalskiego i Kubę Krupskiego. Nie można nie wspomnieć także o naszym poprzednim wokaliście Kubie Olejniku, który przez ponad rok był z nami i wniósł bardzo wiele do zespołu.

Przełomowymi koncertami w bardzo krótkiej historii zespołu były dwa zeszłoroczne koncerty w łódzkiej Wytwórni. Dzięki nim poznaliśmy wiele fantastycznych osób ze świata muzyki progresywnej, naszego realizatora Maćka Mularczyka oraz wiele innych osób, które w znaczący sposób przyczyniły się do nagrania naszej płyty.

Płyta „Lucid Moments” dała polskiej scenie progresywnej nową jakość i świeże brzmienie. Po wsłuchaniu się w nią wierzę, że przyszłość stoi przed Tune otworem, a wielki sukces jest tylko o krok. Czas pokaże, czy łodzianie skorzystają z tej szansy. Ja w każdym razie czekam na koncerty, drugą płytę i mocno trzymam kciuki.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s