Cover Art – „Art For Art’s Sake” HellHaven


Okładka płyty „Art For Art’s Sake” HellHaven jest dość prosta, ale intrygująca. Za projekt odpowiada Dawid Mika, gitarzysta zespołu, a o pracach nad nim i własnej interpretacji ostatecznej wersji opowiedział nam Kuba Węgrzyn. Oddajmy mu głos.

Z projektem okładki był nie lada problem. Pierwszy projekt przewidywał nawet wkładkę z tekstami utworów, historią zespołu, etc. Niestety z powodów finansowych musieliśmy z niej zrezygnować. Postawiliśmy na czterostronicową okładkę z podstawowymi informacjami. Jedynym niestandardowym posunięciem było umieszczenie w środku cytatów – jednego głównego nawiązującego do płyty i pięciu kolejno nawiązujących do poszczególnych utworów. Zanim powstała obecna okładka odrzuciliśmy około 10 projektów. Praca nad okładką przysporzyła nam najwięcej problemów z tego względu, że chociaż posiadamy wspólny mianownik w muzyce, tak w grafice, sztuce każdy wolał coś innego. Burzę okładkową zakończył Dawid Mika, który jest odpowiedzialny za projekt okładki. Zapytacie – czym ona jest? Jest to nic innego, jak fotografia kartki papieru z losowo nałożonymi plamami farbek plakatowych. Jedyny trik polegał na odwróceniu kolorów. Jeśli chcecie ujrzeć, jak okładka wyglądała w rzeczywistości – odwróćcie kolory. I odpowiedź na bardzo częste pytanie: Czy kółka na okładce nie są przypadkiem zrobione szklanką? – Tak, są.

HellHaven „Art For Art’s Sake” /2010/

Znaczenie okładki można interpretować na wiele sposobów. Ja interpretuję to następująco – porozrzucane plamy, stanowiące mniej lub bardziej spójną całość, chociaż jednocześnie rozrzucone w chaosie… tak jak muzyka, którą tworzymy. Muzyka, która pomału zaczyna z nic nie znaczącego chaosu zamieniać się w mniej lub bardziej piękny obraz. Okładka przedstawia stan, w którym dopiero rozwijamy skrzydła. Punkt startu. Początek. Debiut.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s