Biografia zespołu HellHaven


hellhaven_beyond-cover

Skład zespołu HellHaven tworzą obecnie: Sebastian Najder /wokal/, Jakub Węgrzyn /gitara, klawisze, wokal/, Dawid Mika /gitara/, Marcin Jaśkowiec /bas/ i Konrad Wójtowicz /perkusja/.Grupa ma na swoim koncie mini album „Art For Art.’s Sake”, stale koncertuje, a utwory zaczynają się pojawiać w wielu rozgłośniach. W przygotowaniu jest płyta koncertowa, powstają też utwory z myślą o nowym albumie.

Zespół rozwija się, myśli o przyszłości, spójrzmy więc na historię grupy. Opowiedział nam o niej Jakub Węgrzyn.

„HellHaven przyszło na świat w podkrakowskich Myślenicach, w czasach trudnych i nieprzyjaznych, kiedy to prawdziwy heavy metal zdążył już zardzewieć, a rock zbratał się na dobre z popem.

Jakub, Marcin, Bartosz i Łukasz to ludzie, którym zabrakło pokory na to, by zaakceptować ów stan rzeczy. Muzyka z tego okresu działalności grupy balansowała między dość klasycznym heavy metalem, a solidnym, melodyjnym hard rockiem. Na tym gruncie powstać mogły takie kompozycje, jak chociażby „Divide Et Impera”, „Bitterman”, czy „Nuclear Boy”.
Zespół pracował wytrwale nad nowymi utworami, a także zagrał kilka koncertów, jednak we wrześniu roku 2008 – tajemnicze i niejasne siły zmusiły wszystkich do podjęcia decyzji o zawieszeniu działalności.
Przebudzenie z letargu nastąpiło jeszcze w grudniu tego samego roku, za sprawą Marcina Jaśkowca, Bartosza Zaczka i Jakuba Węgrzyna; instrumentarium było jednak niekompletne, więc do zespołu szybko dołączył Dawid Mika.
Wszystko zaczęło się niemalże od samego początku; szukano wspólnego języka, wspólnej wizji artystycznej; niebawem pojawiły się szkice pierwszych kompozycji…
Marzec to czas kolejnych rewolucji. Do zespołu dołączył człek posiadający wiedzę o tym, jak wykorzystać swe struny głosowe – Sebastian Najder, a także perkusista – Radosław Suder. Dzięki kompletnemu instrumentarium praca nad nowymi utworami przybrała nową, pełniejszą formę. W pewnym momencie pojawił się pomysł szalony: występ na Powiatowym Przeglądzie Amatorskich Zespołów Muzycznych w Myślenicach. Efektem było zajęcie trzeciego miejsca, a rok później – drugiego.
Dalszy czas upływał na działalności koncertowej i twórczej; powstało kilka nowych kompozycji, a styl i brzmienie ewoluowały.
We wrześniu roku 2010 odbyła się sesja nagraniowa do debiutanckiej płyty pt. „Art for Art’s Sake”, która ukazała się w Internecie 25 grudnia 2010. Całość dostępna jest do darmowego pobrania.

Dotychczas jednym z najważniejszych wydarzeń było pierwsze miejsce na przeglądzie Kwadrat, gdzie współzawodniczyliśmy z takimi zespołami jak: My Way, Okinekopeszte, Cinemon, The Bastard, Mutant Mass, Forgotten Sin, BlackJack, Fame Fatal, The Only, DreadRock, Clock Machine, Tourette, MANeKING. W nagrodę supportowaliśmy Enej. Muzycznie prawie nic nas nie łączy, ale okazja jak to okazja. Kolejne cenne doświadczenie do kieszeni. /BTW – Chłopaki z Enej są bardzo w porządku. Nie bije im gwiazdorska korba, a to dzisiaj rzadkość!/

Utwór „Stardust” znalazł się w zestawieniu 6 najlepszych utworów na łamach czasopisma „Estrada i Studio”. Płyta „Art For Art’s” sake została wybrana, jako jeden z 12 najlepszych debiutów na łamach portalu MegaTotal /w miesiącu lutym/. Na pewno dużym sukcesem było wielkie zainteresowanie naszym zespołem od momentu wydania tejże płyty. Statystyki odwiedzin skoczyły w górę o kilkanaście tysięcy wejść i przesłuchań materiału. Coraz częściej interesują się nami różnego rodzaju rozgłośnie. To jest najlepszym prezentem dla nas, gdyż dzięki temu nasza muzyka trafia tam, gdzie ma trafić – do słuchaczy. Dostajemy wiele maili z gratulacjami, czasami z konstruktywną krytyką, podziękowaniami za muzykę. To bardzo miłe, że ktoś po przesłuchaniu naszego materiału chcę się z nami podzielić swoimi spostrzeżeniami. Największym naszym sukcesem jest to, że z dnia na dzień coraz ciężej pracujemy nad sobą i nad zarządzaniem całym zespołem. Mamy już kupę planów na najbliższy rok. Obecnie przygotowujemy się do profesjonalnej rejestracji koncertu oraz produkcji klipu do premierowego utworu. Na horyzoncie czekają nowe utwory, które będziemy niedługo wprowadzać do swojego repertuaru.”

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s