Cover Art – „No Revolution” Presidents Of Noise


Dobrze jeśli okładka jest uzupełnieniem zarówno muzycznej, jak i tekstowej warstwy płyty. Czasem może to być bogato zdobiona ilustracja, czasem – jak w przypadku „No Revolution” – prosty i dosadny symbol.

Skąd wziął się pomysł na okładkę płyty, co wyraża i do jakich przemyśleń skłania, opowiedział nam Kędzior.

Oddajmy mu głos: „Okładka płyty powinna oddać sedno sprawy, sedno przekazu, w mgnieniu oka nakierować cię na to co możesz usłyszeć na płycie. Można ulec wrażeniu, że nazwaliśmy naszą płytę „No Revolution” dlatego, że jesteśmy odtwórczy w tym, co robimy, trawimy te same klimaty, co przodownicy z ameryki i nie potrafimy wnieść nic nowego do tego całego bajzlu zwanego metalem. Mogło tak być. I wielu tak sądzi. Pozostawiamy tę strefę do indywidualnego osądu, ale przejdźmy do tego, co chcieliśmy przekazać. Jeden z najbardziej zaangażowanych i energetycznych utworów na naszej debiutanckiej płycie mówi o marazmie społecznym, przywiązaniu do stada, wrodzonemu lenistwu, powstrzymującemu ludzkość od jakiejkolwiek innowacji, kroku naprzód. Jedyną przyczyną porażki człowieka wobec jakiejkolwiek zmiany jest on sam, osadzony w realiach egzystencji, której reguły nie pozostawiają żadnej alternatywy. Byłem świadkiem przejścia społeczeństwa z jednego systemu do drugiego i nie widzę żadnego postępu, czy to na płaszczyźnie moralnej, duchowej czy materialnej.  O tym jest utwór „No Revolution”, i nie ma z tym związanej żadnej anegdoty, chyba, że tak jak wielu sądzi, życie jest  jednym wielkim żartem.”

„I tu dochodzimy do sedna sprawy. Postać na okładce reprezentuje społeczeństwo w swej najgorszej odsłonie – śmierć, wojnę i globalizację, groteskowo kreując się na promotora „jedynej drogi”. Logotyp ten, namalowany na murze przez jednego z antagonistów, zmusza do przemyśleń, czy rzeczywiście ludzkość idzie naprzód?”

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s