Cover Art – „Inside/Outside” Lecter


Skoro „Inside/Outside” to solowa, mimo że sygnowana nazwą Lecter, płyta, nie dziwi, że na okładce znalazła się twarz Romana Bereźnickiego. Lider formacji Lecter opowiedział nam o powstaniu projektu i emocjonującej współpracy dwóch artystów.

„Za projekt okładki odpowiada Bartek Trzos. To opolski artysta plastyk, który ma w dorobku duże osiągnięcia w dziedzinie sztuki. Zawsze podobał mi się sposób i styl w jakim tworzy Trzos. Poza tym, jesteśmy z Bartkiem w – nazwałbym to – bardzo bliskiej, rodzinnej wręcz komitywie. Chcieliśmy, aby okładka przedstawiała mnie – w końcu to solowa płyta – ale nie dosłownie.

Miała to być odpowiedź na muzykę i nazwę albumu. Zrobiliśmy więc zdjęcie, które posłużyło Bartkowi jako wzór do stworzenia obrazu. Obraz  ten następnie został przetworzony cyfrowo. Po obróbce graficznej przez Kamila  Kumpina, który jest również wydawcą materiału, ujrzeliśmy obraz finalny okładki  „Inside/Outside”. Proces był długi i burzliwy, gdyż zaangażowanych w to dzieło było dwóch artystów – a to jest zawsze cienka granica kompromisu. /śmiech/ Jestem zadowolony z efektu końcowego.”

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s