Biografia zespołu After…


after-bandAfter…, zespół działający przy Włocławskim Centrum Kultury, powstał w czerwcu 2002 roku.

W zespole grają: Krzysiek „Sooja” Drogowski – wokal, Radek Więckowski – instrumenty perkusyjne, Czarek Bregier – gitary, Wojtek Tymiński – gitary, Mariusz Ziółkowski – bas. W latach 2002-2005 rolę wokalistki w zespole pełniła Sylwia Wojciechowska.

We wrześniu 2003 r. After… rozpoczął rejestrację nagrań na swoją pierwszą płytę. Materiał nagrano w Studio Islands oraz w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu. Realizatorem nagrań był Zbyszek Florek /Quidam/.

12 września 2004 r. zespół został zaproszony na koncert, gdzie wystąpił obok grup Sylvan i Riverside. Był to dla After… wyjątkowy wieczór. Tego dnia jasnym okazało się bowiem, że wydawcą muzycznego debiutu zespołu zostanie firma fonograficzna Oskar. Wkrótce do wspólnych nagrań wraz z grupą zostali zaproszeni Colin Bass /Camel/, Józef Skrzek /SBB/ oraz Jacek Zasada /Quidam/.

5 listopada 2005 r. After… został zaproszony do Bakkeveen w Holandii na festiwal Prog Farm, gdzie zagrał m.in. obok Flamborough Head. W listopadzie 2005 r. ukazał się również debiutancki album grupy zatytułowany „Endless lunatic”.

Po ukazaniu się pierwszej płyty zespół zagrał kilka koncertów w Polsce i w Europie Zachodniej /Niemcy, Belgia, Holandia/ grając między innymi z takimi zespołami i artystami jak Fish, Quidam, Riverside czy Sylvan.

W listopadzie 2007r. After… rozpoczął nagrywanie swojej drugiej płyty, która ukazała się w czerwcu 2008r. Ponownie jako miejsce nagrań wybrano Studio Islands w Inowrocławiu, a realizatorem został Zbyszek Florek. Nowa płyta zatytułowana „Hideout” została ciepło przyjęta na rynku polskim jak i zagranicznym.

W kwietniu 2008 r. grupa odbyła tournee koncertowe u boku brytyjskiej grupy Galahad i wystąpiła na III edycji poznańskiego Art-Rock Festivalu obok Galahad, Antimatter i Mangrove. W czerwcu 2008 After… zagrał na niemieckim Art-Rock Festival w Reichenbach obok Pallas, Spocks’s Beard, Mostly Autumn i Blind Ego.

W lipcu 2008 nowy album „Hideout” był najlepiej sprzedawaną płytą w notowaniach największej, niezależnej firmy dystrybucyjnej w Niemczech – Just For Kicks Music, a w grudniu tego roku został wybrany płytą miesiąca na brazylijskim portalu Progressive Rock & Progressive Metal.

W 2009 r. After… zagrał trasę koncertową z zespołem Quidam, koncertując w Polsce, Czechach, Niemczech i Holandii. W tym samym roku zespół wystąpił na festiwalach Crescendo we Francji i Ino-Rock w Inowrocławiu. W 2010 roku od zespołu odszedł Tomek Wiśniewski. W pięcioosobowym składzie After… rozpoczął prace nad materiałem na następną płytę studyjną.

Na początku 2011 roku ukazała się pierwsza koncertowa płyta After… zatytułowana „Live At Home”. Album zawiera 13 utworów zarejestrowanych podczas występu we Włocławku w 2009 roku.

21 listopada 2011 roku ukazała się najnowsza płyta zespołu zatytułowana „No Attachments”, która powstała przy współpracy z muzykami The Pineapple Thief.

źródło: After…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s