Cover Art „Bez tytułu” Coma


coma_czerwony-coverW ramach „Czerwonego tygodnia z zespołem Coma” przyjrzyjmy się okładce najnowszej płyty.

Najnowszy album Comy ma wyraźny przekaz kolorystyczny. Czerwień dominuje na okładce, w teledysku, na nowej stronie internetowej i koncertach. Brak tytułu płyty spowodował, że funkcjonuje ona powszechnie jako „czerwony album”.

Oprawę albumu wymyślił zespół. Nie była to jedyna propozycja okładki i całej oprawy albumu, ale „czerwona” wersja ostatecznie zwyciężyła.

Autorem zdjęcia zarówno okładkowego jak i zdjęć wewnątrz płyty jest Albert Pabijanek, o którym Piotr Rogucki mówi: „Nasz nadworny fotografik z Łodzi, kolega z harcerstwa jeszcze. Bardzo zdolny chłopak”.

To pierwsza tak wyraźna identyfikacja kolorystyczna w historii Comy. Na okładkach pierwszych dwóch płyt – „Pierwsze wyjście z mroku” i „Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków” – możemy zobaczyć obrazy-grafiki utrzymane w ciemnych kolorach opatrzone tytułami i logo zespołu.

„Hipertrofia”, „Excess” i „Coma – Symfonicznie” były już pozbawione obrazów. Znajdujące się na nich elementy tworzyły geometryczne wzory, a kolorystycznie dominował żółty z domieszką czarnego i czerwonego. Ponadto na okładce „Hipertrofii” nie znalazł się ani tytuł, ani logo zespołu.

Koncertowa płyta „Live”, która ukazała się w formatach CD, DVD i Blu-Ray wyróżnia się w tym zestawie z kilku względów. Po pierwsze było to pierwsze wydawnictwo polskiego artysty wydane w formacie Blu-Ray. Po drugie, jeden jedyny raz zespół zastosował inne logo, ułożone z prostych, kanciastych liter, które zostało umieszczone na monochromatycznym, szaro-czarnym tle.

Rockella

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s