5 najważniejszych wydarzeń w historii zespołu Lebowski według Marcina Grzegorczyka


lebowski-radio-szczecin

Gitarzystę formacji Lebowski zapytaliśmy o najważniejsze wydarzenia w historii grupy. Pięć kamieni milowych w historii grupy, zdaniem Marcina Grzegorczyka, przedstawia się następująco:

I. Z pewnością pierwszym milowym kamieniem w dziejach Lebowskiego, była próba, na którą nasz ówczesny wokalista przyprowadził Marcina Łuczaja /kbds/. Marcin przyszedł tylko na rekonesans, z piękną małżonką, elegancko ubrany. Słuchali nas – rockowych obdarciuchów, przyglądając się z dystansem. Lustrowaliśmy się wzajemnie z nieufnością i kto by wtedy pomyślał, że gdy zagości u nas z instrumentami – stanie się absolutnym muzycznym filarem zespołu? /śmiech/

II. Kolejny, to chwila, w której postanowiliśmy rozpocząć rejestrację śladów na „Cinematika” bez wokalu. Zespół miał jeszcze wtedy oficjalnie wokalistę, ale współpraca zupełnie nam się nie układała. To była dramatyczna i mocno ryzykowna decyzja, ale jak czas pokazał jedyna słuszna.

III. Myślę, że nie do przecenienia był dzień kiedy odwiedził nas na próbie Radek Ratomski. Pojawił się jako zastępca naszego basisty Marka Żaka, który przez miesiąc wypoczywał w Maroku, burżuj… /śmiech/ Przez ten czas zdążyliśmy się z Radkiem zaprzyjaźnić, a gdy przyszło się rozstać, trochę żartobliwie zaproponowaliśmy mu „managerkę” – z kamienną twarzą rzucił: dobra! W tej chwili nie myślimy o Radku inaczej niż jak o piątym członku zespołu, a jego praca i zaangażowanie są bezcenne.

IV. Moment kiedy zakończyliśmy upiornie długą pracę nad „Cinematikiem” i uploadowałem obraz płyty na ftp tłoczni. Zrobiłem sobie nawet screenshot z tego wydarzenia /śmiech/. Miesiąc później kurier przywiózł nam kartony z płytami.

V. Koncert na ubiegłorocznym INO Rock Festivalu. Jako polski rodzynek wystąpiliśmy obok tuzów z Pain of Salvation i samego Brendana Perry /Dead Can Dance/. Publiczność przyjęła nas cudownie, nam grało się świetnie – dla takich chwil warto grać!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s