Recenzja Crionics „N.O.I.R” /2011/


Powiew świeżości.

Trafiła niedawno do mnie nowa EP-ka krakowskiego Crionics, zatytułowana „N.O.I.R”. Pierwsze co wyróżnia nowe wydawnictwo poprzednich materiałów, to udział gitary akustycznej oraz partie czystego wokalu. Krążek został podzielony na dwie części, w pierwszej usłyszymy trzy nowe utwory i dwa covery, natomiast drugą części stanowi demo z 1998 roku.

Duży udział w zmianie jaka nastąpiła w zespole na nowej płycie, jest dołączenie do składu Quazarre /Devilish Impressions/. Stworzył on kilka ciekawych kompozycji oraz zmienił wokal, dodał pewnej świeżości nowego podejścia do muzyki. Wszystkie trzy utwory NarkotiQue”, „Spacegoat” i „Perditio są bardzo melodyjne, a zarazem mroczne i ciężkie, przy pomocy bardzo dobrego wokalu wszystko to wygląda bardzo smakowicie. Prócz wspominaych kompozycji pełnego autorstwa muzyków Crionics, pojawiaja się również dwa covery – „Blashyrk /Mighty Ravendark/” Immortala oraz „Moskau” Rammsteina. W drugim z nich gościnnie udzielili się Peter z Vadera na wokalu oraz Vogg. Ciekawe aranżacje, bardzo dobre połączenie z Peterem, wszystko to składa się na bardzo dobą całość. „Moskau” powala, jest mocny i zdecydowanie przebija oryginał, przynajmniej jak dla mnie. Zespół na pewno jest bardzo ciekawą propozycją dla fanów ciężkich brzmień, wyrasta kolejny mocny gracz w tej dziedzinie. Co do kolejnych czterech dymówek, nie chcę nie wypowiadać, jest to bardziej niespodzianka dla fanów, którzy na pewno potraktują ten podarek jako miły dodatek.

Muszę przyznać, że najnowsza EP-ka, jest bardzo dobra i tylko zachęca do czekania na pełną płytę, oby utwory które się tam pojawią trzymały poziom pierwszych trzech propozycji. Muzyka Crionics nie jest standardowa i czerpie z wielu odmian i źródeł, wszystko to wygląda bardzo solidnie i zachęca do słuchania, powiew świeżości na rynku. Mimo, że nie jestem jakimś wielkim fanem black metalu, jednak w tym wypadku skłonny jestem zmienić zdanie.

Grzegorz Korecki

Ocena: 8/10

Crionics „N.O.I.R” /2011/
Skład: Przemysław „Quazarre” Olbryt – voc, g, Dariusz „Yanuary” Styczeń – g, bg, Rafał „Brovar” Brauer – bg, Wacław „Vac-v” Borowiec – kbds, Paweł „Paul” Jaroszewicz – dr
Wydawca: Icaros Records

Tracklista:
1. 1. NarcotiQue
2. Scapegoat
3. Perdition
4. Blashyrk /Mighty Ravendark/ /cover Immortal/
5. Moskau /cover Rammstein/
6. Mystic Past
7. Pagan Strengh
8. The Black Warriors
9. I am the black Wizards /cover Emperor/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s