Recenzja Evolet „Ten, który był…” EP /2011/


evolet-coverProstota, emocje, nastrój, szczerość i pasja.

EP-ka grudziądzkiej formacji Evolet to tylko trzy utwory. Ciężko więc przesądzać na jej podstawie o twórczości zespołu i jego przyszłości, ale warto zwrócić na niego uwagę.

Muzyka zaprezentowana przez Evolet na wspomnianym mini albumie to rock podlany gotykiem. Dobrze zagrany, ciekawie zaśpiewany i rzetelnie wyprodukowany. Potężnie brzmiąca sekcja skontrastowana została z melodyjnymi partiami gitar, wysokim i czystym głosem wokalistki Marleny Lepkiej, a także, raz przestrzennie, raz klasycznie fortepianowo brzmiącymi instrumentami klawiszowymi Sebastiana Leissy.

Otwierający mini album „Anioł”, przy udanym zbiegu okoliczności i dobrze zaplanowanych działaniach promocyjnych, mógłby sobie nieźle poradzić w niejednej radiostacji. Czas trwania 3:20, kobiecy tekst, emocjonalny śpiew, wpadający w ucho, melodyjny refren. Tak właśnie rozpoczyna się „Ten, który był…”. Drugi – najlepszy w tym zestawie – „Człowiek”, to już trochę inna bajka. Nadal jest melodyjnie, ale znacznie ciężej, ostrzej i dynamiczniej. Dobrze pracującą sekcję dzielnie wspierają świetne gitary, a prawdziwą ozdobą tego utworu jest wokal. Brawa za tekst, a jeszcze większe słowa uznania za ekspresyjne wykonanie. Finałowy „Odchodzę” to prosty, ale bardzo emocjonalny utwór. Najpierw klawisze, a później gitara, udanie biorą na siebie ciężar ich budowania.

Prostota, emocje, nastrój, szczerość i pasja. Te słowa cisną mi się na usta po wysłuchaniu mini albumu „Ten, który był…”. Muzyka Evolet z pewnością nie jest jak spływ kajakowy rwącym górskim strumieniem. To raczej podróż statkiem wycieczkowym po spokojnej rzece. Jeśli jednak na żywo formacja wypada tak, jak na płycie, chętnie wybiorę się w rejs po Wiśle z Warszawy do Grudziądza i z powrotem.

Rockella

Ocena: 7/10

Evolet „Ten, który był…” EP /2011/
Skład: Marlena Lepka – voc, Michał Lisewski – g, Marcin Warzyński – g, Sebastian Leissa – kbds, Mariusz Suberlak – bg, Maciej Wiśniewski – dr
Wydawca: Evolet

Tracklista:
1. Anioł /3:20/
2. Człowiek /6:16/
3. Odchodzę /4:02/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s