Recenzja Leash Eye „V.I.D.I.” /2011/


Leash Eye_VIDI-coverMiłośnicy southern rocka w Polsce mają ostatnio dobrze. W ubiegłym roku po raz kolejny pojawił się na koncercie Zakk Wylde, a i nasza rodzima scena rozwija się ciekawie, między innymi za sprawa drugiej płyty zespołu Leash Eye. Leash Eye tworzą doświadczeni muzycy, co wyraźnie na płycie słychać. Kompozycje są spójne, przemyślane i dopracowane w szczegółach.

Jak to bywa w tego typu graniu, prym wiodą gitary. Mocne, soczyste, potężnie zaaranżowane riffy dominują na „V.I.D.I.”. Raz zagrane są w szybkim tempie, jak choćby w świetnym, dynamicznym „Headin’ For Disaster”, ale potrafią również bluesowo rozbujać, jak w „Her Rose’s Flavour”.

Taka muzyka nie zabrzmiałaby w pełnej krasie, gdyby nie dobra praca sekcji. A ta radzi sobie świetnie. Potrafi udźwignąć ciężar całego numeru /przykładem instrumentalne intro w „The Road”/, napędzić niewiarygodne tempo /”The Streets Of Will”/, ale również prostym, równym rytmem zadecydować o charakterze całości /F.H.T.W./.

Nie sposób nie wspomnieć również o wokalu. Sebastian „Sebb” Pańczyk potrafi ryknąć /”Open Up, Chris”/, dołożyć swoje trzy grosze do emocjonalnego przekazu utworu /”Her Rose’s Flavour”/, ale przede wszystkim śpiewać, operując silnym wokalem o męskiej barwie, jakich na polskiej scenie jest naprawdę niewiele.

Na koniec creme de la creme materiału Leash Eye – Piotr „Voltan” Sikora i jego klawisze. Sprawa zasługuje na wyróżnienie, bo o ile bez gitar, perkusji i mocnego wokalu takiej muzyki wyobrazić sobie nie można, o tyle bez instrumentów klawiszowych już teoretycznie tak. Na szczęście tylko teoretycznie, bo dzięki klawiszom Voltana, płyta Leash Eye brzmi oryginalnie, świeżo, a muzyka zyskała dodatkową przestrzeń. Duże słowa uznania.

Leash Eye zrobił na naszym rynku ciekawe zamieszanie. Ich propozycja z pewnością nie powinna zostać przegapiona przez tych, którzy cenią sobie mocne, szczere, rockowe granie.

Editor

Ocena: 9/10

Leash Eye „V.I.D.I.” /2011/
Skład: Łukasz „Konar” Konarski – dr, Marek „Marecki” Kowalski – bg, Piotr „Voltan” Sikora – kbds, Arkadiusz „Opath” Gruszka – g, Sebastian „Sebb” Pańczyk – voc
Wydawca: Metal Mind

Tracklista:

1. Deathproof /Charger vs Challenger/ /4:26/
2. One Time, Two Times /3:47/
3. Headin’ For Disaster /4:02/
4. Open Up, Chris! /5:07/
5. Her Rose’s Flavor /8:32/
6. Trucker Song /3:45/
7. The Road /4:33/
8. The Streets Of Will /4:00/
9. The Warmth /8:16/
10. F.H.T.W. /5:10/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s