Recenzja Lunatic Soul „Lunatic Soul” /2008/


Bogactwo instrumentów, różnorodność brzmień.

Ikona naszego rodzimego prog-rocka – Mariusz Duda – nagrał unikalną solową płytę. Słychać na niej wyjątkową wrażliwość tego artysty, któremu życzę nagrania albumu z orkiestrą symfoniczną. W głosie wokalisty odnajduję męską siłę połączoną z wrażliwością romantyka. Intrygująca muzyka wyraża osobowość i zdradza temperament kompozytora. Utwory są harmonijne i pełne ciepła, łączą zdecydowanie z refleksyjnością. Orientalnie brzmiące dźwięki na początku albumu obiecują intrygującą muzyczną podróż i tak jest w istocie. Jest to podróż duszy po śmierci. Ogromne bogactwo instrumentów, różnorodność brzmień z nich uzyskiwanych, głębia głosu wokalisty, szloch, więcej akustyki niż elektroniki, wyłączone przestery, mnóstwo przeszkadzajek to wszystko co można odnaleźć na tej płycie i co razem wzięte daje spowijającą ją tajemniczą aurę.

Jeden z utworów tego albumu brzmi jak piękna kołysanka. W ogóle najlepiej słucha się tej płyty na granicy dnia i nocy, rzeczywistości i snu. Ja właśnie tak jej zazwyczaj słucham, kiedy to ze słuchawkami na uszach coraz bardziej odpływam z jawy i zanurzam się w senne marzenia.

Jedyne co mogłabym zarzucić tej płycie to to, że wokalista nie wykorzystuje całej głębi swojego fascynującego głosu, co jest bardzo słyszalne w kompozycjach Riverside. Ten głos można porównać do bezkresności wiejącego na połoninach bieszczadzkich wiatru. I tego mi tu brakuje.

Recenzja Czytelniczki
Ocena: 9/10 
Lunatic Soul „Lunatic Soul” /2008/
Skład: Mariusz Duda – voc, ac g, bg, perc, kbds, kalimba; Maciej Szelenbaum – kbds, piano, fl, quzheng; Wawrzyniec Dramowicz – dr, perc; Michał Łapaj – hammond organ; Maciej Meller – e-bow
Wydawca: Mystic
Tracklista:
1. Prebirth /1:10/
2. The New Beginning /4:50/
3. Out On A Limb /5:27/
4. Summerland /5:00/
5. Lunatic Soul /6:47/
6. Where The Darkness Is Deepest /3:57/
7. Near Life Experience /5:27/
8. Adrift /3:05/
9. The Final Truth /7:34/
10. Waiting For The Dawn /3:36/
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s