Recenzja Nosound “The Northern Religion Of Things” /2011/


Giancarlo Erra i one man show w repertuarze Nosound.

Idea nagrania tego albumu jest co najmniej zastanawiająca. Giancarlo Erra najpierw opracował, później zaaranżował, a następnie samodzielnie wykonał 9. utworów z repertuaru grupy. Miało to miejsce w sierpniu 2010 roku przed koncertem w Londynie. Zadanie trudne, ale jak się okazało, wykonalne. A poza tym, że wykonalne, na tyle satysfakcjonujące dla Erry, że postanowił je nagrać, a obecnie wydać na albumie zatytułowanym “The Northern Religion Of Things”.

Jedni zapytają po co? Drudzy dorzucą, że wystarczyłby na ten rok album wydany wspólnie z Timem Bowness’em w ramach projektu Memories Of Machines. Jeszcze inni przejdą obok całkiem obojętnie. Ja, po kilkunastokrotnym przesłuchaniu “The Northern Religion Of Things”, uznałam, że ten pomysł się sprawdza, a muzyka wciąga.
Nie znajdziemy tu oczywiście pełnej gamy barw, którymi charakteryzują się płyty Nosound. Nie ma brzmień perkusji, nie ma tej typowej dla całego zespołu energii. Ale Giancarlo poradził sobie znakomicie. Wykreował zupełnie inny, dużo bardziej intymny i osobisty świat. Zagrał na gitarze akustycznej, instrumentach klawiszowych i zaśpiewał. Muzyka Nosound, zubożona brzmieniowo, zyskała na bezpośredniości, prostocie i bliskości. “The Northern Religion Of Things”, zarejestrowane na próbie, brzmi jak relacja z koncertu dla garstki najwierniejszych fanów, najbliższych przyjaciół, czy wręcz rodziny. Przez to właśnie, mimo niedostatków muzycznych, które przeszkadzać będą osobom znającym dokładnie twórczość Nosound, jest to album bardzo ważny w jej dyskografii.
Rockella
Ocena: 7/10 
Nosound “The Northern Religion Of Things” /2011/
Skład: Giancarlo Erra – voc, ac g, kbds
Wydawca: Kscope
 Tracklista:
1. About Butterflies And Children /3:01/
2. Fading Silently /5:49/
3. Kites /6:21/
4. Tender Claim /4:01/
5. The Misplay /4:40/
6. The Broken Parts /6:14/
7. Lightdark /8:10/
8. Hope For The Future /4:46/
9. Sol29 /7:39/
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s