Recenzja Thesis „Acoustic Music EP1” /2011/


Świetny pomysł, gorsza realizacja.

Zespół Thesis dba o swoich słuchaczy. Chcąc skrócić czas oczekiwania na nowy album, postanowił wydać akustyczną EP-kę. „Acoustic Music EP1” ujrzał światło dzienne w maju bieżącego roku i zawiera cztery kompozycje znane z „Channel 1” – debiutanckiej płyty zespołu, która ukazała się przed dwoma laty.

Te cztery utwory to „Leaving Physical”, „Nourisher”, “Persephona” i “Not A Pean”. Na „Acoustic Music EP1” zyskały one zupełnie nowe, jako się rzekło, akustyczne aranżacje. Niestety, jak to z większością płyt „bez prądu” bywa, straciły one wiele ze swej mocy. Może, gdyby rozbudować instrumentarium, zyskałyby chociaż na przestrzeni, ale jak sądzę, zaplanowany budżet nie dawał takich możliwości. Co ciekawe, na kolekcjonerskiej wersji „Channel 1”, znalazło się 5 utworów w wersji unplugged, tyle że w wersji koncertowej. I były ona znacznie lepsze. Śpiewanie do publiczności sprawdziło się, a wykonania akustyczne nie odbierały utworom ani chłodnego klimatu, ani energii.  Tutaj, w studyjnych interpretacjach, zabrzmiały tylko poprawnie. Szczególnie żal mi świetnego „Nourisher”, który na „Acoustic Music EP1” zabrzmiał jednostajnie i płasko, z dziwnie dudniąco zarejestrowaną perkusją.
Zespołowi należy się jednak plus za decyzję, za podjęcie próby. Formacji udało się przynajmniej uchwycić typowy dla siebie mroczny nastrój.
W październiku 2011 Thesis planuje wejść do studia w celu rejestracji swojej kolejnej płyty. Mam nadzieję, że grupa – bogatsza o te doświadczenia – będzie w stanie wyciągnąć wnioski i stworzyć taki materiał, który spotka się z co najmniej tak ciepłym przyjęciem, jak debiut.Rockella

Ocena: 6/10
Thesis „Acoustic Music EP1” /2011/
Skład: Paweł Staniowski – dr, Jan Kaliszewski – bg, Jerzy Rajkow-Krzywicki – g, Łukasz Krajewski – voc, Jan Rajkow-Krzywicki – g
Wydawca: Thesis
Tracklista:
1. „Leaving Physical”
2. „Nourisher”
3. “Persephona”
4. “Not A Pean”
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s