Recenzja Mick Wall „Iron Maiden – Run To The Hills” /2011/


iron_maidenO jakości tej książki świadczy już sam fakt, że ukazujące się wydanie „Iron Maiden – Run To The Hills” jest czwartym i pewnie nie ostatnim. Mick Wall wykonał naprawdę znakomitą pracę opisując historię Iron Maiden od czasów, kiedy w głowie Steve’a Harris’a zakiełkował pomysł stworzenia zespołu, przez występy w klubach londyńskiego East Endu, liczne zmiany składu, aż po czasy światowej kariery grupy.

Dwóch rzeczy w tej książce nie ma – opisów imprez i zakulisowych plotek, a także analiz utworów, nuta po nucie. Tym sposobem zyskała ona na spójności, a całość, mimo znacznej objętości, czyta się szybko i płynnie. Autorem książki jest Mick Wall, ceniony dziennikarz i autor wielu książek. To spod jego pióra wyszły takie pozycje, jak „Led Zappelin – Kiedy Giganci chodzili po ziemi”, czy biografie Ozzy’ego Osbourne’a, Metalliki i Bono.Biografię Iron Maiden oparł on na wywiadach z byłymi i obecnymi członkami zespołu, managerami, producentami i wszystkimi tymi, którzy odegrali jakąś rolę w kilkudziesięcioletniej historii Iron Maiden. Mick Wall zyskał ogromne zaufanie zespołu podczas prac nad tekstem, przez co „Run To The Hills” naszpikowana jest faktami, datami i nazwiskami, dzięki którym możemy dokładnie i bardzo precyzyjnie prześledzić rozwój wypadków. A jest przecież co śledzić: 60 milionów sprzedanych płyt, widowiskowe koncerty, szacunek branży i uwielbienie fanów. Dodatkowo książka zawiera kilkanaście zdjęć dokumentujących zmiany i rozwój grupy.

„Run To The Hills” wszyscy fani Iron Maiden zapewne już mają, bo dla nich to pozycja obowiązkowa. Nie zawiodą się jednak sięgając po nią również Ci, którzy chcą poznać historię muzyki i niezwykłą osobowość Steve’a Harris’a i kolegów. Ta biografia to niemal 400 stron fascynujących wydarzeń z życia muzyków, którzy talentem, uporem, determinacją, a czasem stawianiem wszystkiego na jedną kartę, osiągnęli szczyt i przebywają na nim od ponad 30 lat do dziś dnia, o czym można się było przekonać 10 czerwca 2011 roku podczas Sonisphere Festival.

Editor

ocena: 10/10 

Autor: Mick Wall

Tytuł: „Iron Maiden – Run To The Hills”
Wydawca: Kagra
Data wydania: 2011, wydanie czwarte
Tłumaczenie: Hanna Mielczarek /rozdziały 1-16/, Magdalena Mejs /rozdziały 17-22/
Liczba stron: 375
Oprawa: twarda
Tytuł oryginału: Run To The Hills
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s