Premiera singla z nowej płyty J. D. Overdrive


FORTUNE FAVORS THE BRAVE COVERDzisiaj swoją premierę ma singiel z nowego krążka southern metalowej kapeli J. D. Overdrive „Fortune Favors The Brave”. Kawałek „Beware the Boozehound” to utwór, w którym gościnnie wystąpili zaprzyjaźnieni z zespołem artyści, są wśród nich: Piotr „Dziki” Chancewicz (Mech), Piotr „Voltan” Sikora (Leash Eye), Rafał „Rufus” Trela (Corruption) i Bartosz „Barton” Szarek (Lostbone).

Nowy singiel J.D. Overdrive to tylko przedsmak tego, co usłyszymy na nowym krążku! Jak zapowiadają muzycy, będzie zdecydowanie ciężej i mocniej niż na pierwszej płycie grupy. „Fortune Favors the Brave” zawiera 10 kompozycji, a nad ich ostatecznym szlifem czuwał Piotr Gruenpeter, znany ze współpracy z takimi grupami jak THAW, Searching For Calm czy Sun For Miles.

Singiel do odsłuchu tutaj.

J. D. Overdrive „Frotune Favors The Brave”

Tracklista:
1. Bad Karma
2. Born To Destroy
3. Funeral Stopper
4. Beware the Boozehound
5. Call of the South
6. Standing Tall
7. Shadow of the Beast
8. The Revelation
9. Like Heroes to the Slaughter
10. Hope for the Best, Prepare for the Worst

Pierwszy album grupy zatytułowany „Sex, Whiskey and Southern Blood” ukazał się w 2011 roku i zyskał przychylność zarówno dziennikarzy jak i fanów ciężkich brzmień. Materiał zgromadzony na krążku tchnie świeżością, to świetne aranże, mocny i dobry wokal. Od czasu wydania swojego debiutu zespół nieprzerwanie koncertuje, a Ci którzy mieli okazję oglądać J. D. Overdrive na żywo, wiedzą, że muzycy na scenie czują się jak ryba w wodzie. Ich show jest zawsze na najwyższym poziomie.

Zespół powstał w 2007 r. w Siemianowicach Śląskich za sprawą gitarzysty  Michała Stemplowskiego, perkusisty Maćka Rutkowskiego i basisty Kuby Pawlewskiego, którzy do swojego projektu zaprosili wokalistę Wojtka Kałużę. Współpraca okazała się na tyle efektywna, że już w kolejnym roku ukazała się debiutancka EPka „Pure Concentrated Evil”, której zawartość stanowi mieszanka południowego rocka i metalu. EPka zyskała wiele pozytywnych recenzji m.in. w pismach Metal Hammer, Hard Rocker, Gitarzysta i Heavy Metal Pages. W tym czasie doszło w zespole do zmian w składzie. Od tamtej pory za perkusją zasiada Łukasz Jurewicz, a na basie gra Łukasz Pomietło. Formacja otwierała już polskie koncerty Down, Beatalliki i Black Label Society, ale ma też na swoim koncie występy u boku takich grup jak Blood Ceremony, Soulfly, Whitesnake, Anti Tank Nun czy Corruption.

Źródło: Metal Mind Productions


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s