Recenzja Buenos Agres „Buenos Agres” (EP) /2012/


okładkaBuenosAgres30-minutowa EP-ka bielskiego zespołu Buenos Agres to jedno z ciekawszych muzycznych wydawnictw, jakie dotarły do mnie w tym roku. Te 5 utworów przedstawia pełen wachlarz możliwości formacji. Od post-rockowych klimatów a la Archive w otwierającym płytę „Run”, poprzez intrygujący „Do S. (EKG)”, rockowy „For Me”, rozbujany w stylu Deftones czy Limp Bizkit „Time For Change” – moim zdaniem najlepszy na płycie – aż po oparty na mantrycznym rytmie i tekście „Tu i teraz”.

Prawdziwą perłą w składzie Buenos Agres jest dysponująca charyzmatycznym wokalem Anna Mysłajek potrafiąca swoim głosem pięknie kreować nastrój, płynnie poruszając się od szeptu przez rytmicznie śpiewane fragmenty po krzyk. Nie można również pominąć świetnie brzmiącej sekcji rytmicznej i specyficznego klimatu jaki nadaje brzmieniu zespołu obecność DJ’a.

Uwagę zwraca również znakomita okładka płyty, na której znalazło się zdjęcie nagrodzone w konkursie World Press, autorstwa Damiana Puły.

Warto podkreślić, że wszystkie utwory zostały świetnie skomponowane, dzięki czemu brzmią bardzo dojrzale i profesjonalnie. I choć zespół czeka jeszcze co prawda wiele pracy i szlifowanie własnego stylu podczas koncertów, to wspomniana EP-ka budzi nadzieję i sugeruje, że warto czekać na pełnowymiarowe wydawnictwo. Mam tylko nadzieję, że przymierzając się do nagrania dużej płyty, Buenos Agres dokona niezbędnych wyborów (np. język tekstów), aby zaprezentowany tam materiał brzmiał nie tylko dojrzale, ale również spójnie.

Editor

Ocena: 8/10

Buenos Agres „Buenos Agres” (EP) /2012/

Skład: Anna Mysłajek – voc, Tomasz Wojtusiak – g, Szymon „Placu” Dębowski – g, Rafał „Blondi” Wieja – bg, Łukasz „Hy Snuka” Pocha – dj, Andrzej „Rokset” Obuchowski – dr

Wydawca: Buenos Agres

Tracklista:

1. Run /6:49/
2. Do S. (EKG) /5:37/
3. For Me /6:49/
4. Time For Change /3:53/
5. Tu i teraz /6:31/


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s