Muzycy Anathemy nagrywają


leafblade_coverZespół Leafblade występujący w składzie: Daniel Cavanagh i Daniel Cardosa (obaj Anathema) oraz Sean Jude i Kevin Murphy (obaj eks-Valle Crucis), na swoim pierwszym albumie nagranym dla wytwórni Kscope postawił na potężne i jednocześnie subtelne połączenie bogatych symfonicznych nastrojów, podniosłych refrenów, świetnych gitar i pełnej inwencji perkusji. Wyprodukowany przez Daniela Cavanagh prezentuje bogate brzmienie i dynamikę i zachwyca bogatą instrumentacją, brzmieniem nylonowych strun i złożonymi wokalami. To wielki muzyczny dialog Poety z Naturą, zaduma nad ludzkim losem, pomost pomiędzy głębszą wizją, a życiem na ziemi.

Album “The Kiss Of Spirit And Flesh” trafi do sprzedaży 3 czerwca.

Zdaniem Daniela album świetnie wpasowuje się do profilu wytwórni Kscope, z którą współpracuje od kilku lat. „Teksty są znakomite, a progresywny charakter muzyki sprawia, że nasz album czuje się tam jak w domu. Naszym zdaniem jest wyjątkowy dzięki pięknym tekstom, świetnej aranżacji i muzykom, którzy wspięli się na szczyt swoich możliwości. Powinien się spodobać zarówno fanom Anathemy, jak i szeroko pojętej muzyki progresywnej”.

Sean Jude i Kevin Murphy w latach 90. komponowali wspólnie pełną teatralnego rozmachu, potężną muzykę i występowali w zespole Valle Crucis, który działał na muzycznej scenie Liverpoolu. Od początku działalności zachwycał się nim Daniel Cavanagh; muzyka Seana sprawiała, że czuł się „jak w domu”, odnajdował w niej „złotości i zielenie”, arturiańskie alegorie, była dla niego polifonicznym gobelinem, pełnym średniowiecznych aluzji, mitologii Celtów, podróżą przez wewnętrzne krajobrazy. W 2003r. postanowili zrobić coś razem i tak powstał zespół Leafblade. Jego muzykę przepełniały związane z prawami natury mity, poezja; składały się na nią niepokojące akustyczne refreny i bogate obrazy. Po serii akustycznych koncertów w Europie, w 2006r. pojawił się przyjęty niezwykle ciepło album „Beyond, Beyond” obfitujący w kojące tony, urzekające wokale i melodie, zachwycający orkiestracją. Wiosną 2010r. Leafblade nagrali swoje najnowsze dzieło „The Kiss of Spirit and Flesh”, które teraz prezentują światu.

Tracklista:
1. Bethlehem
2. The WHollow Hills
3. Sunset Hypnos
4. Fuchsia
5. Oak Machine
6. Thirteen
7. Beneath A Woodland Moon
8. Portrait

Źródło: Rock-Serwis

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s