Przeciwziemia prezentuje nową EP-kę i teledysk


przeciwziemia-Tattooed-Head-WomanWrocławska grupa Przeciwziemia wydała kolejną EP-kę, zatytułowaną “Tattooed Head Woman”. Zespół powstał w 2011 roku we Wrocławiu, założony przez Bartosza Sobieraja (wokal, gitara akustyczna) i Konrada Kościelskiego (perkusja), którzy współpracowali już ze sobą w ramach wcześniejszych projektów. Wkrótce dołączyli do nich Tomasz Jaśkiewicz (gitara basowa), Przemysław Banaszek (klawisze, akordeon) oraz Krzysztof Labisz (saksofon sopranowy i tenorowy). Skład muzyczny uzupełniają instrumenty etniczne: sitar, saz, darbuka, hapi oraz tabla. Ich muzyka wymyka się gatunkowym uściśleniom, łącząc rock akustyczny z muzyką etniczną, grungem, funky, jazzem i kto wie, czym jeszcze. Nazwa Przeciwziemia wyraża chęć ucieczki przed schematami w muzyce, które narzuca współczesny mainstream.

Autoironiczną wizję tej podróży „w głąb offu” ukazuje pierwszy teledysk zespołu, nakręcony do utworu “Covered By The Sun”.

Za produkcję klip odpowiada Eterlight Studio, a zdjęcia z planu można zobaczyć tutaj.

W 2011 r. zespół wydał swoją pierwszą EP-kę, teraz ukazuje się druga. Niecałe pół godziny muzyki tworzą cztery piosenki i cztery opowieści (płytę wzbogacają bonusy – wersje anglojęzyczne dwóch utworów). Poczynając od tytułowej „Tattooed Head Woman”, pijackiej przyśpiewki, która zabiera w podróż do dusznej zakazanej knajpy, poprzez „Korytarze”, które delikatnie prowadzą w rejony wzajemnego przenikania dusz i ciał, „Szczury” – groteskową wizję socjopatycznego delirium tremens, aż po „Covered by the sun”, kompozycję-podróż w poszukiwaniu Przeciwziemi. Zajrzeć do czterech pokojów, które jakimś cudem znalazły się obok siebie w tym samym hotelu.

Tracklista:
1. Tattooed Head Woman
2. Korytarze
3. Szczury
4. Covered by the sun
5. The Corridors
6. Holy Bomb

Album został zarejestrowany w poznańskim studio CRS, a sprzedaż prowadzona jest za pośrednictwem serwisu Megatotal.pl. Niezwykłą okładkę zaprojektowała Magdalena Pacewicz.

Skład zespołu:
Bartek Sobieraj – gitara akustyczna, ba?lama, wokal
Tomek Jaśkiewicz – gitara basowa
Konrad Kościelski – perkusja
Przemek Banaszek – instrumenty klawiszowe, akordeon
Krzysio Labisz – saksofon

Źródło: Fantom Media

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s