Trzy koncerty Pendragon w Polsce


pendragon_bandJuż dzisiaj odbędzie się pierwszy z trzech koncertów Pendragon w Polsce. Wielbiciele progresywnego brzmienia będą mogli usłyszeć swoich idoli kolejno w Poznaniu, Warszawie i Bielsku-Białej. Nick Barrett zdradził jakiego repertuaru możemy się spodziewać na koncertach: „Nie możemy już doczekać się powrotu do Polski, graliśmy u Was ostatnio 2 lata temu, ale wydaje nam się, jakby to było wczoraj. Set utworów, jaki zagramy, należeć będzie do kategorii ‚pod publikę’, a złożą się na niego nie tylko nasze klasyczne kompozycje, ale zagramy również 1 albo 2 bardzo stare utwory, które jak sądzę, nigdy w Polsce nie były wykonywane na żywo.”

Bilety jeszcze w sprzedaży.

Pendragon + Gary Chandler (Jadis)

08.05.2013 – Poznań, Blue Note
09.05.2013 – Warszawa, Proxima
10.05.2013 – Bielsko – Biała, Rude  Boy

Otwarcie bramek: godz.19.00, początek koncertów: godz. 20.00

Ceny biletów:

Poznań i Warszawa: 100 zł
Bielsko Biała: I kategoria – 95 zł, II kategoria – 85 zł

Formacja, która w tym roku obchodzi 35-lecie swojego istnienia, ma na swoim koncie ponad 1.000 000 sprzedanych płyt, tysiące zagranych koncertów i rzeszę oddanych fanów. Jesienią zeszłego roku zespół powrócił z najnowszym koncertowym wydawnictwem dostępnym w formacie DVD oraz – po raz pierwszy w historii grupy – Blu-Ray, „Out of Order Comes Chaos”. Wydawnictwo spotkało się z bardzo dobrym odbiorem zarówno wśród dziennikarzy, jak i fanów. Natomiast w lutym ukazał się zapis tej płyty w formacie 2 CD DG.

Twórczość Pendragon polecamy przede wszystkim miłośnikom takich zespołów jak Genesis, Marillion, Arena czy IQ. Wysmakowane melodie, intrygujące wokale i błyskotliwe instrumentalne popisy to elementy, które składają się na charakterystyczny styl grupy. W muzyce formacji przeplatają się rozmaite motywy i wpływy, obok celtyckich również dźwięki flamenco. Dopracowane teksty tworzą z muzyką przekonującą i poruszającą całość. Rozbudowane, bardzo emocjonalne nagrania są największym atutem Pendragon.

Pendragon gościł w Polsce już wiele razy i za każdym razem był bardzo ciepło przyjmowany przez publiczność. Po raz ostatni zespół występował u nas w 2011 roku w ramach trasy promującej album „Passion”. Na tegorocznych koncertach na pewno nie zabraknie utworów z tego krążka, a także klasycznych kompozycji z takich płyt jak np. „The World” (1991), „The Window of Life” (1993), „Not of This World” (2001) czy „Pure” (2008).

Pendragon zagra w składzie: Nick Barrett – śpiew, gitara elektryczna, Clive Nolan – instrumenty klawiszowe, Peter Gee – gitara basowa oraz Scott Higham – perkusja.

Źródło: Metal Mind Productions


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s