Ukazał się debiutancki album Karoliny Skrzyńskiej


Karolina_Skrzynska_-_W_oddali_-coverAlbum Karoliny Skrzyńskiej „W oddali” można już znaleźć na półkach sklepowych. Oryginalny styl płyty stanowi nowość na polskim rynku muzycznym. Efekt ten jest wynikiem połączenia unikalnego głosu Karoliny, pięknych melodii, autorskich, poetyckich tekstów i brzmienia instrumentów ze wszystkich stron świata.

Poszukiwania muzyczne doprowadziły Karolinę do stworzenia własnego języka, dzięki czemu określa się ją jako jedno z najciekawszych odkryć muzycznych ostatnich sezonów. W brzmienie płyty zaangażowała się czołówka polskich muzyków (filharmonijnych, etnicznych, jazzowych i rockowych), wśród których znaleźli się Royal String Quartet czy muzycy na stałe współpracujący z Michałem Lorenzem lub Krzesimirem Dębskim m.in. Maciej Szczyciński, Marta Maślanka, Robert Siwak.

Muzyka zawarta w 11 autorskich piosenkach Karoliny wykracza poza ramy określonych stylów, wymyka się teoriom o muzycznych gatunkach, nie daje się jednoznacznie przyporządkować. To połączenie etnicznych inspiracji ze słowiańską wrażliwością i wschodnim folklorem.

Na profilu Artystki na portalu SoundCloud można posłuchać trzech utworów z płyty „W oddali”.

Źródło: Mystic


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s