Exlibris podpisuje kontrakt z Metal Mind Productions


ex_libris_bandWarszawska, heavy metalowa grupa Exlibris trafiła pod skrzydła Metal Mind Productions. We wrześniu 2013 roku nakładem MMP ukaże się drugi album zespołu zatytułowany „Humagination”. Materiał został już ukończony. Za reazlizację nagrań odpowiadają Mariusz Konik i Robert Wawro z HZ Studio, a miksem i masteringiem zajął się Tomasz Zalewski w ZED Studio.

zdjęcie: Monika Wrzesińska

Album to 12 kompozycji utrzymanych w konwencji melodyjnego heavy metalu na światowym poziomie, 3 gości specjalnych, świetna produkcja, znakomity wokal i chwytliwe kompozycje.

Praca nad „Humagination” trwała długo i napotkaliśmy w jej trakcie wiele przeszkód, które jednak udało się pokonać, a zainteresowanie tak dużej wytwórni jak Metal Mind pozwala nam wierzyć, że zrobiliśmy coś dobrze. Jesteśmy pewni, że dzięki tej współpracy nasza muzyka dotrze do dużej grupy fanów melodyjnego heavy metalu nie tylko w Polsce, ale i na świecie. – mówi Piotr ‚Voltan’ Sikora, klawiszowiec Exlibris.

Zespół powstał pod koniec 2003 roku z inicjatywy Daniela Lechmańskiego i Piotra Sikory. W lutym 2006 ukazała się pierwsza płyta zatytułowana „Skyward”. Recenzje tego materiału dość zgodnie mówiły o dobrych pomysłach i złej realizacji nagrania. Pod koniec 2006 roku wokalistą Exlibris został laureat „Szansy na Sukces” z 2004 roku – Marcin Maliszewski. Przez kolejne kilka lat zespół borykał się z problemami personalnymi dość często zmieniając muzyków w sekcji rytmicznej, ale nie przestawał tworzyć i sporadycznie koncertował. W międzyczasie Daniel Lechmański dołączył do Chain Reaction, z którym do tej pory nagrał 3 albumy. Piotr Sikora z kolei od 2009 jest członkiem Leash Eye. W styczniu 2012 rozpoczęły się nagrania drugiego albumu Exlibris –  „Humagination”. W trakcie nagrań okazało się, że Marcin nie będzie w stanie dokończyć nagrań i w związku z tym nastąpiła jeszcze jedna zmiana w składzie – nowym wokalistą został Krzysiek Sokołowski (znany z Night Mistress). W wyniku tego, nagrania zakończyły się dopiero w roku 2013. Za miks i mastering materiału odpowiedzialny jest Tomasz Zalewski (ZED Studio).

Wcześniej, w październiku 2012 Exlibris wziął udział w trasie koncertowej „The Most Wanted Tour” razem z Leash Eye i Chain Reaction – były to pierwsze koncerty w aktualnym składzie. Od lutego 2013 Daniel Lechmański jest również gitarzystą zespołu Corruption.

Aktualny skład zespołu: Krzysztof Sokołowski – wokal, Daniel Lechmański – gitary, wokal, Piotr Sikora – klawisze, orkiestracje, programowanie, wokal, Piotr Torbicz – bas, Misiek Ślusarski – perkusja.

źródło: Metal Mind Production

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s