Dwa koncerty Władysława Komendarka w Gdańsku


wladyslaw_komendarekW czerwcu wielbiciele el-muzyki będą mieli okazję na niepowtarzalne spotkanie z polskim ojcem tego gatunku. Władysław „Gudonis” Komendarek da dwa koncerty w Gdańsku. 15 czerwca muzyk zagra na 10 odsłonie Fląder Festiwal, który ma na celu propagowanie polskiej muzyki niezależnej, nie lansowanej w mediach i przez to często niedocenianej.

zdjęcie: Paweł Stelmach

24 czerwca odbędzie się nadzwyczajny pokaz filmu niemego „Metropolis” w reżyserii Fritza Langa z muzyką improwizowaną na żywo przez Władysława Komendarka. Projekcja będzie miała miejsce podczas EURO Chamber Music Festival.
Koncerty Komendarka, to wyjątkowe spektakle muzyczne, a on sam jest osobowością skupiającą na sobie uwagę! Polecamy!

15 czerwca 2013
Fląder Festiwal, Gdańsk Brzeźno, plaża, godz. 22.00

24 czerwca 2013
Euro Chamber Music Festival, Gdańsk, Kościół Św. Jana, ul. Świętojańska 50, godz. 21.00

Władysław „Gudonis” Komendarek, wspaniały instrumentalista, który funkcjonuje na scenie muzycznej niezmiennie od lat siedemdziesiątych. W latach 1973-1983 związany był z legendarną grupą Exodus, później rozpoczął karierę solową. W swojej twórczości łączy fascynację muzyką klasyczną ze współczesnym brzmieniem syntetyzatorów. Jest artystą, który odnajduje się w takich gatunkach muzycznych jak rock progresywny, metal, ambient, industrial, techno, elektro czy jazz. Efekt jego pracy przynosi mu uznanie publiczności i krytyków. Wielu reżyserów doceniło jego talent proponując mu współpracę przy tworzeniu muzyki filmowej i teatralnej. Wydał około siedemnastu albumów solowych, jest zapraszany na festiwale muzyki elektronicznej w Polsce i za granicą. Zdecydowanie pozostawił trwały ślad w historii polskiej el-muzyki!

źródło: Metal Mind Productions

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s