Kolejna Aria Night pod koniec czerwca


aria_night_newsOficjalny polski fanklub zespołu Aria „Chimera” oraz Darkness metal shop mają zaszczyt zaprosić na kolejną edycję Aria Night w Warszawie. Impreza odbędzie się 28 czerwca w Fonobarze. Zagrają dobrze znane warszawskim widzom zespoły Morhana, Helroth i Foreshadow oraz goście z Białej Podlaskiej – Heavy Rain.

Na scenie Fonobaru hołd Arii odda młode pokolenie polskich muzyków. Usłyszymy utwory legendy rosyjskiego heavy metalu w najróżniejszych aranżacjach – folkowych, powerowych, melodic deathowych oraz pagan metalowych. Zagrane zostaną utwory, których na dotychczasowych imprezach spod znaku Aria Night jeszcze nie było. Zabrzmią też kawałki, których sama Aria dawno nie miała w repertuarze koncertowym.

Tradycyjnie będą też konkursy z arijskimi nagrodami, a po koncertach rockoteka do białego rana. Będzie piwo, doskonała muzyka i jeszcze lepsze towarzystwo. Wjazd 15 zł. Zapraszamy i widzimy się 28 czerwca o 18.00.

Wydarzenie ma swoją stronę na Facebooku.

Morhana jest zespołem wykonującym folk metal. Łączy zarówno ciężkie jak i melodyjne brzmienia, osiągając równowagę między muzyką folkową, a ostrym, ale nie pozbawionym charakteru metalem. Inspiracje folkowe muzycy Morhany czerpią z różnych części świata – odważnie sięgają zarówno po szybkie, skoczne motywy bretońskie, jak i po melodyjne, smutne pieśni osadzone w klimatach stricte słowiańskich. Obecność instrumentów klasycznych nadaje utworom lekkość, co w połączeniu z ciężkim zapleczem gitarowym tworzy rzeczywiście wybuchową mieszankę. Wokale – z jednej strony męski – mocny, gardłowy, z drugiej kobiecy – wysoki i czysty dopełniają całości i tworzą unikalny charakter zespołu.

Zespół powstał w grudniu 2012 roku z inicjatywy trzech znajomych z poprzedniego zespołu – Marthy, Zapora i Ernesta. Ich podobny pogląd na graną przez siebie muzykę spowodował, że w muzyce Helrotha istnieje zdecydowanie pogański klimat, mocny męski wokal, ludowe zaśpiewy, melodyczne partie fletu i skrzypiec jak i również rozbudowane harmonicznie gitary oraz ciężko osadzona sekcja rytmiczna. Trudno zdefiniować muzykę graną przez zespół. Jest to swoiste połączenie etnicznych, wręcz szamańskich brzmień z wpadającymi w ucho folkowymi melodiami oraz gitarami mającymi swe podłoże w death a często i black metalu.

Zespół Foreshadow powstał na przełomie 2006 i 2007 roku w fantastycznych okolicznościach. Od tej pory bezczelnie koncertuje zyskując sobie uznanie nowych słuchaczy prezentując z uporem, ale i niekrytą radością własny gatunek muzyki – North Coast. Dwa wydawnictwa – demo z 2010 roku oraz debiutancka EP ‘Greatest Hits vol. II’ pozwalaja nabrać wyobrażenia o prezentowanym stylu muzycznym, jednak ulega on ciągłej ewolucji, gdyż Foreshadow ma czelność eksperymentować z wieloma gatunkami muzycznymi.

Źródło: Chimera

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s