RPWL zapowiada DVD


RPWL_liveZ końcem lutego w katowickim Teatrze Śląskim wystąpił jeden z najciekawszych niemieckich zespołów z nurtu art-prog rocka – RPWL. Był to ich drugi występ w tym miejscu, jednak tym razem było to wydarzenie szczególne. Zespół zaprezentował bowiem po raz ostatni w całości koncertową wersję płyty „Beyond Man and Time”.

zdjęcie: Kara Rokita

Yogi Lang tak wówczas komentował występ w Teatrze: „To będzie naprawdę ostatnia szansa na zobaczenie tego show w całości, nie planujemy póki co żadnych kolejnych koncertów z programem. Widzowie zobaczą wszystkie postaci z albumu, podróżujące przez świat świadomości przedstawiony w tym spektakularnym show oscylującym pomiędzy teatrem cieni, teatrem a koncertem rockowym.”

Koncert w Teatrze Śląskim został w całości zarejestrowany i we wrześniu ukaże się w postaci wydawnictwa DVD. Dziś zespół zdradza jego tytuł: „A Show Beyond Man And Time”. Oprócz koncertu w teatrze, znajdzie się na nim szereg materiałów dodatkowych m.in. wywiad z członkami zespołu. Wśród niespodzianek będzie także jedno z najbardziej lubianych nagrań formacji, utwór “Roses”, z gościnnym udziałem Raya Wilsona (ex-Genesis, Stiltskin).

„A Show Beyond Man And Time” DVD ukaże się we wrześniu nakładem Metal Mind Productions. Więcej szczegółów wkrótce.

RPWL to niemiecki zespół, którego muzykę można zakwalifikować jako rock progresywny z elementami art-rocka. Na ich płytach znajdziemy błyskotliwe kompozycje, chwytliwe melodie, dojrzałe i intrygujące brzmienie! To prawdziwy prog-rock z klasą – współczesny lecz nawiązujący przy tym do dobrych tradycji gatunku. W ich muzyce słychać ducha Pink Floyd – od grania coverów właśnie tego zespołu, RPWL rozpoczął w 1997 roku swoją karierę. Bardzo szybko muzycy wypracowali jednak swój własny, rozpoznawalny styl czego dowodzą wydane znakomite studyjne płyty: “God Has Failed” (2000), „Trying to Kiss the Sun” (2002), „Stock” (2003), „World Through My Eyes” (2005), „9” (2007), „The RPWL Experience” (2008), „The Gentle Art of Music” (2010). Najnowszą płytą w dyskografii RPWL jest „Beyond Man and Time” z 2012 roku i materiał z tej właśnie płyty znalazł się w programie koncertu w Teatrze Śląskim.

Płyta „Beyond Man and Time” jest pierwszym w historii zespołu albumem koncepcyjnym. Jego inspiracją było kultowe dzieło niemieckiego filozofa Friedricha Nietzsche „Tako rzecze Zaratustra”. W tej symbolicznej, stylizowanej na biblijną opowieści, tytułowy mędrzec głosi nietzscheańskie prawdy o ludzkiej naturze, o potrzebie jej przezwyciężenia, o afirmacji bytu i o wiecznym powrocie. Ustami Zaratustry autor podważa tradycyjne pojęcie moralności i przedstawia swoją koncepcję „nadczłowieka”. W podobny sposób skonstruowana jest historia przedstawiona przez RPWL. Muzycznie album otworzył zupełnie nowy rozdział w karierze zespołu – mamy tu sporo elementów klawiszowych, hinduskich efektów perkusyjnych. Nowością było także użycie sitar.

RPWL to: Yogi Lang – wokal, klawisze, Kalle Wallner – gitara, Werner Taus – gitara basowa, Marc Turiaux – perkusja, Markus Jehle – klawisze.

Źródło: Metal Mind Productions

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s