Nowy teledysk Hell Is Harmony


hell_is_harmony_coverSzkocki zespół Hell is Harmony, poruszający się w klimatach hardcore/metal/rap prezentuje nowe video do utworu „Tall And Proud” promujące najnowszą EP-kę zespołu „One Day”.

Zespół Hell is Harmony powstał w 2008 roku. Po napisaniu wystarczającej ilości materiału, rozpoczął granie koncertów na terenie Szkocji (Edinburgh, Glasgow, Dundee, etc) za każdym razem zbierając pozytywne recenzje i gromadząc po drodze rzeszę wiernych fanów. Muzykę zespołu określić można jako energiczną mieszankę wielu stylów z przewagą hardcore, metalu oraz elementami rapu.

Rok 2011 rozpoczął się świetnie dla zespołu – Hell is Harmony zagrał jako support dla Lower Than Atlantis, po którym to koncercie chłopaki z LTA stwierdzili, że HiH był najlepszym lokalnym zespołem z jakim mieli okazję grać podczas całej trasy.

W roku 2011 nagrany został debiutancki album. Został on zatytułowany “Opium”. Zarejestrowany został również teledysk do utworu pod tym samym tytułem, mający promować płytę. Teledysk dostępny jest on-line.

W 2012 zespół miał okazję supportowania na Szkockiej trasie legendę polskiej sceny gothrock’a – Closterkeller. Kilka miesięcy później zespół zagrał na Festiwalu Mocnych Brzmień w Świeciu, dzieląc scenę między innymi z Decapitated, None, Trauma.

W październiku tego samego roku zespół zdobył tytuł “Tattoo Jam 2012 Band of the Year” wygrywając bitwę zespołów podczas konwencji tatuażu Tattoo Jam w Doncaster, pokonując 16 kapel.

Kontynuując na fali nowej energii zespół nagrał 5 kolejnych utworów, które znalazły się na EP zatytułowaniej “One Day”. EP’ka wydana została własnym sumptem i ukazała się 05.05.2013. Do promocji nowej płyty wybrany został utwór “Tall and Proud”, do którego został nagrany teledysk dostępny od 2 sierpnia 2013 na kanale YouTube zespołu. „One Day” spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno ze strony ludzi zajmujących się muzyką jak i publiczności.

W czerwcu 2013 Hell is Harmony wystąpił podczas drugiej edycji Les-Fes, jedynego metalowego festiwalu w Szkocji. Z recenzji, rozmów w kuluarach oraz rozmów toczących się wśród publiczności, set zagrany przez zespół określony został jako jeden z jaśniejszych punktów pierwszego dnia festiwalu.

Hell is Harmony znalazł się również wśród finałowej szóstki zespołów podczas bitwy zespołów Metal 2 the Masses, organizowanej przy współpracy z Bloodstock Festival.

Źródło: Hell Is Harmony


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s