Premiera biografii Boba Marleya i spotkanie z autorem


bob_marley_bookWydawca książki, Wydawnictwo SQN oraz Chris Salewicz i  Maciej „Magura” Góralski zapraszają na spotkanie autorskie z Chrisem Salewiczem przy okazji polskiej premiery jego książki „Bob Marley – nieopowiedziana historia króla reggae” połączone z debatą pt „Rola Boba Marleya i reggae we współczesnej muzyce, kulturze, gospodarce i polityce” i debatę 8 sierpnia 2013 roku o g. 19.00.

W debacie swój udział zapowiedzieli m.in. Robert Brylewski, Kamil Bednarek, Muniek Staszczyk, Tomasz Lipiński, Wojciech Wojda, Piotr Bratkowski.

„Bob Marley – nieopowiedziana historia króla reggae” jest pierwszą książką Chrisa przetłumaczoną na język polski. Pokazuje ona nie tylko oszałamiającą karierę króla reggae, ale zagłębia się w polityczno-społeczno-obyczajowo-religijne tło, które miało wpływ na życie i twórczość Marleya. Rola króla reggae na współczesny świat jest zresztą trudna do ogarnięcia – pozostawił trwały ślad nie tylko na wielu gatunkach muzycznych, ale również jego filozofia wolności i pokoju stała się korzeniem dla wielu ruchów, m.in. alterglobalizmu.

Chris Salewicz to wybitny brytyjski dziennikarz polskiego pochodzenia (pisał m.in. dla „The Sunday Times”, „The Independent”, „New Musical Express”, „Q”, „Mojo”), od niemal czterech dekad zafascynowany szeroko rozumianą kulturą popularną, był przy narodzinach punka, nowej fali, bezpośrednio obserwował i uczestniczył w ekspansji muzyki reggae, poznał również Boba Marleya. Autor kilkunastu książek (m.in. o Joe Strummerze i The Clash, The Rolling Stones czy Paulu McCartneyu). W 2010 roku dał się poznać Polakom jako narrator głośnego filmu „Beats of Freedom – zew wolności”.

Tłumaczeniem książki zajął się Maciej „Magura” Góralski, perkusista i autor tekstów legendarnego Kryzysu, człowiek, który pod koniec lat 70. wprowadził reggae do Polski.

Podczas spotkania i debaty będzie można kupić książkę w promocyjnej cenie.

Źródło: Wydawnictwo SQN

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s