Beth Hart wraca do Polski na dwa koncerty


beth_hartBeth Hart wraca w przyszłym roku do naszego kraju na dwa koncerty:

data: 28.03.2014
miejsce: Chorzów, MDK Batory
start: 20:00
bilety: do 31 października – 100 złotych (stojące), 130 złotych (siedzące); od 1 listopada – 110 złotych (stojące), 140 złotych (siedzące)

data: 30.03.2014
miejsce: Warszawa, Stodoła
start: 20:00
bilety: do 31 października – 130 złotych (stojące), od 1 listopada – 140 (stojące)

Zadziorna barwa głosu, rockowy życiorys i kreatywne podejście do tworzenia muzyki – dzięki tym cechom od kilku lat jest o Beth Hart coraz głośniej. A ona dopiero się rozkręca! „Nieprzewidywalna, nieobliczalna, istne sceniczne zwierzę” – to tylko niektóre z określeń jakimi obdarzają ją recenzenci. Jej koncerty to wybuchowa mieszanka bluesa, rocka, muzyki gospel, oraz ocierających się o ambitniejszy pop ballad, które z powodzeniem mogłyby zawojować radiowe listy przebojów. Beth Hart to nie tylko niezwykle utalentowana wokalistka obdarzona niesamowitą barwą głosu, ale też multiinstrumentalistka i kompozytorka, oraz autorka tekstów – dramatycznych, bardzo osobistych, nierzadko opartych na jej własnym burzliwym życiorysie.

Już jako czterolatka odkryła miłość do muzyki. Najpierw zgłębiała tajniki muzyki klasycznej, zachwycając się fortepianowymi dziełami Bacha, Mozarta i Beethovena, następnie odkrywając dorobek Etty James, Otisa Reddinga czy grupy Led Zeppelin. Przez skomplikowaną sytuację rodzinną – kiedy miała 5 lat jej ojciec trafił za kratki za handel narkotykami – bardzo szybko wpadła w nieodpowiednie towarzystwo i kłopoty. W wieku 11 lat była już uzależniona od alkoholu, a niedługo potem zaczęła eksperymentować z heroiną i innymi substancjami odurzającymi.

Mimo, że chciała studiować śpiew i grę na wiolonczeli, nie potrafiła pogodzić udziału w konkursach dla młodych talentów z wymaganiami stawianymi przez liceum muzyczne. Zamiast tego wybrała praktyczną drogę nauki i założyła pierwszy zespół. Jej niespotykany talent zwrócił na siebie uwagę branży w osobie managera Davida Wolffa (odkrył m.in Cyndi Lauper). Dzięki jego staraniom swoją pierwszą płytę „Immortal” (1996) nagrała dla legendarnej Atlantic Records. Bardzo ciepło przyjęty debiut zaowocował 9-miesięczną trasą koncertową, w trakcie której powstał materiał na kolejne wydawnictwo, „Screaming for My Supper” (1999), z którego pochodzi jeden z jej większych hitów, autobiograficzna ballada L.A.Song (Out of This Town).

Niestety wraz ze wzrostem popularności Hart spotęgowały się też jej problemy z narkotykami, alkoholem, anoreksją, psychozą maniakalno-depresyjną i prawem (za podrabianie recept trafiła do więzienia). Z pomocą przyszedł jej ówczesny road manager, dzisiaj mąż artystki, Scott Guetzkow, dzięki któremu rozpoczęła długą i bolesną batalię z uzależnieniami i własną psychiką. Dzisiaj ma to już za sobą i może się w pełni koncentrować na tym, co jest dla niej najważniejsze – muzyce. Olbrzymi talent i iście rock’n’rollowy życiorys prowokują często porównania do Janis Joplin. Porównania, za którymi Hart zresztą nie za bardzo przepada. Mimo, iż zaśpiewała tytułową rolę w off-broadway’owym musicalu „Love, Janis”, teraz woli pracować na własne nazwisko i uciekać przed zaszufladkowaniem.

Ma na koncie osiem solowych płyt i dwa DVD, a często jest również zapraszana do współpracy z innymi artystami m.in. Slashem, Jeffem Beckiem czy Joe Bonamassą. Nagrana w duecie z tym ostatnim płyta „Don’t Explain” nominowana została do Blues Music Awards (2012), a Hart pojawiła się też gościnnie na najnowszym DVD Bonamassy, które ukazało się pod koniec marca 2012. Artyści kontynuują współpracę – w styczniu 2013 roku, zachęceni sukcesem pierwszej wspólnej płyty, zarejestrowali materiał na kolejny krążek „Seesaw” (premiera maj 2013). Beth i Joe wyruszyli też latem 2013 w mini trasę koncertową po Europie, która okazała się olbrzymim wydarzeniem i jedynie zaostrzyła apetyt fanów.

Pod koniec 2012 roku w duecie z Jeffem Beckiem Hart okrzyknięta została sensacją grudniowej gali „Kennedy Center Honors”, gdzie wspólnie wykonali I’d Rather Go Blind ku czci Buddy’ego Guy’a uhonorowanego tą prestiżową nagrodą dla najbardziej zasłużonych postaci amerykańskiej kultury. Podczas ceremonii to właśnie ich porywający występ wzbudził owacje na stojąco publiczności, wśród której zasiadły gwiazdy show biznesu i polityki z wyraźnie wzruszoną amerykańską parą prezydencką na czele. Nie inaczej było na kwietniowym festiwalu Erika Claptona Crossroads, gdzie w nowojorskim Madison Square Garden ponownie wystąpiła u boku Becka.

Beth Hart w największej mierze skupia się jednak obecnie na koncertowaniu z własnym zespołem, promując po obydwu stronach Atlantyku swoją ostatnią autorską płytę studyjną „Bang Bang Boom Boom”, która w Europie miała premierę 8 października 2012 roku.

Beth Hart – wokal, gitara akustyczna, instrumenty klawiszowe
Jon Nichols – gitara
PJ Barth – guitara
Bob Marinelli – gitara basowa
Bill Ransom – perkusja

źródło: Delta


2 thoughts on “Beth Hart wraca do Polski na dwa koncerty

  1. moglibyście zadbać o większy profesjonalizm przygotowania newsów. nagłówek mówi o dwóch koncertach w Polsce, ale żeby dotrzeć do konkretów, trzeba przeczesywać cały tekst, z którego i tak nic nowego się Beth nie dowiemy. wystarczyłoby wyboldować w którymś akapicie informację, gdzie i kiedy te koncert będą. dziękuję za uwagę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s