Oneiric udostępnia EP-kę za darmo


?????EPka zatytułowana „Oneiric” to pierwsze oficjalne wydawnictwo pochodzącego z Warszawy zespołu Oneiric, nagrane w lutym i marcu 2013 roku w Red Yeti Studio we współpracy z producentem i założycielem studia, Tomaszem Korczakiem. Materiał znajdujący się na debiutanckiej EP jest bardzo przekrojowy – usłyszymy tu sporo przestrzeni akustycznych, melancholijnych i wręcz balladowych, zestawionych w kontraście z mocniejszymi metalowymi brzmieniami. Oneiric to propozycja dla fanów Opeth, Anathema, czy muzyki progresywnej. Teksty odnoszą się do przeżyć osobistych, obserwacji świata zewnętrznego, ale jest w nich też trochę miejsca na motywy fikcyjne.

EPka “Oneiric” jest już w całości dostępna na serwisie Soundcloud.

Materiał zostanie wydany również w formacie CD, premierę zaplanowano na przełom sierpnia i września 2013 roku.

Na płytę trafiło ponad 35 minut muzyki, na którą składa się 5 utworów:
1. Agony of Life (Free of Lies) /10:18/
2. Embrace the Dead /5:01/
3. Minds Infected /5:38/
4. Burning Li[v]es /5:10/
5. Infernal Whispers /9:56/

Muzyka i teksty – Tomasz Nowak
Produkcja – Tomasz Nowak i Tomasz Korczak
Mix i mastering – Tomasz Korczak
Skład: Tomasz Nowak – gitara elektryczna i akustyczna, wokal; Emil Goldschneider – gitara basowa; Grzegorz Hurko – perkusja; Gościnnie: Krzysztof Grygo – gitara rytmiczna i wokal pomocniczy w „Burning Li[v]es”

Oneiric jest w trakcie planowania jesiennej trasy promującej nadchodzące wydawnictwo. Oto lista potwierdzonych do tej pory dat trasy Poland Infected Tour 2013:

08.10 – Zielona Góra, Cegła
11.10 – Poznań, Scena Pod Minogą (+ Sounds Like the End of the World, Echoes of Eon)
12.10 – Toruń, Koniec Świata (+ The Arouser, Sounds Like the End of the World)
14.10 – Łódź, Stereo Krogs (+ tba)
15.10 – Bielsko-Biała, Rudeboy (+ tba)
19.10 – Ostrowiec Świętokrzyski, Perspektywy
24.10 – Wrocław, Madness (+ Sepia, Daruma, Veal)

Zalążek Oneiric powstał w lutym 2007 roku w Warszawie, jako solowy projekt Tomasza Nowaka (wokal, gitara). W latach 2007-2009 projekt działał pod nazwą Open Mind, a w październiku kwietniu 2009 zmienił nazwę na obecnie obowiązującą. W czerwcu 2012 roku odbyła się pierwsza próba w pełnym składzie – Tomasz Nowak, Emil Goldschneider (gitara basowa), Krzysztof Grygo (gitara rytmiczna i wokal pomocniczy) oraz Grzegorz Hurko (perkusja). W ciągu kilku miesięcy zespół przygotował się do zagrania kilku koncertów w Warszawie, a także do wejścia do studia w lutym 2013 roku. 1 maja 2013 zakończony został proces miksowania i masteringu debiutanckiej EP-ki (premiera: przełom sierpnia i września 2013), nagranej w składzie: Tomasz Nowak, Emil Goldschneider i Grzegorz Hurko, z gościnnym udziałem Krzysztofa Grygo. W czerwcu 2013 Krzysiek odszedł z zespołu i w tym momencie zespół przesłuchuje gitarzystów, wśród których znajduje się przyszły gitarzysta ONEIRIC. We wrześniu zespół wystartuje w konkursie Otwarte Wtorki z Nuplays, organizowanym przez Nuplays oraz Klub Progresja, a miesiąc później wyruszy w pierwszą część trasy Poland Infected Tour 2013, promującej nadchodzące debiutanckie wydawnictwo. W okresie wakacyjnym 2014 roku Oneiric planuje wejść do studia, aby nagrać pierwszy, długogrający album.

Źródło: Fantom Media

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s