Recenzja serialu „Rectify” (2013)


rectify_posterDaniel Holden (Aden Young), po 19 latach spędzonych w celi śmierci, wychodzi na wolność dzięki badaniom DNA. W nowej rzeczywistości pomagają mu się zaadaptować siostra Amantha (Abigail Spencer), przyrodni brat Jared (Jake Austin Walker), matka (J. Smith-Cameron) i nowy adwokat (Luke Kirby). W trakcie jego pobytu w więzieniu zmieniło się miasteczko, w którym mieszkał, a Daniela ominęła rewolucja technologiczna, przez co takie pojęcia jak Internet czy telefon komórkowy są dla niego zupełnie nowe i zaskakujące.

Nie wszyscy jednak przyjmują nowe fakty z entuzjazmem. Wśród sceptyków negujących niewinność Daniela jest jego starszy z przyrodnich braci Ted Jr. (znany z „Justified: Bez przebaczenia” Clayne Crawford), a przede wszystkim obecny  Senator Roland Foulkes (Michael O’Neill), który wysłał Daniela za kratki.

Prosta na pierwszy rzut oka sprawa, uniewinniająca Daniela od zarzutu gwałtu i morderstwa nastoletniej dziewczyny, nie wydaje się już tak oczywista, kiedy obie strony zaczynają przedstawiać swoje racje. Społeczność miasteczka zaczyna się wyraźnie dzielić na zwolenników i przeciwników decyzji o uwolnieniu z celi śmierci.

„Rectify” to pierwsza oryginalna produkcja Sundance Channel. Na pierwszy sezon składa się zaledwie sześć odcinków, ale satysfakcjonujące wyniki oglądalności zachęciły stację do wyprodukowania 10-odcinkowego drugiego sezonu.

Atriz

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s