Przekrocz próg amerykańskiego więzienia dla kobiet…


oitnbSpisując swoje wspomnienia z pobytu w federalnym więzieniu dla kobiet w Danbury (w stanie Connecticut) Piper Kerman nawet nie przypuszczała, jak wielką burzę wywoła nie tylko w  społeczeństwie amerykańskim, ale i poza USA. Teraz, gdy jej historia stała się kanwą popularnego w  Stanach serialu Orange Is the New Black,  po prawdziwą, zabawną i zaskakującą historię sięgnąć mogą także Polacy.

Piper Kerman jeszcze do niedawna miała fantastyczne mieszkanie, kochającego faceta i obiecującą karierę przed sobą. Kiedy agenci federalni zapukali do jej drzwi z aktem oskarżenia, ledwo przypominała tę lekkomyślną, młodą kobietę, którą była tuż po ukończeniu Smith College.

Teraz jednak musi rozliczyć się z konsekwencjami swojego krótkiego, beztroskiego flirtu z handlem narkotykami i trafia do więzienia dla kobiet w Danbury. Jeżeli myślała, że choć w drobnym stopniu mogła przewidzieć, co ją czeka… cóż, grubo się myliła.

Elizabeth Gilbert, autorka Jedz, módl się, kochaj o książce Dziewczyny z Danbury. Orange Is the New Black:

„Uwielbiam tę książkę, kompletnie mnie zaskoczyła! To nie tylko spojrzenie na scenę wojny z narkotykami! Nie spodziewałam się, że Piper Kerman w tak wspaniały sposób i z takim humorem opisze miłość, współczucie i realia życia kobiet w więzieniu. To zaskakujące – te nawiązywane za karatami przyjaźnie, ukazanie delikatności społecznej… To – mówiąc wprost – pięknie opowiedziana
historia o tym, jak niewiarygodne mogą być kobiety”.

O autorce: Piper Kerman jest zastępcą szefa firmy zajmującej się komunikacją w Waszyngtonie. Pracuje z fundacjami i organizacjami non profit. Ukończyła Smith College i mieszka na Brooklynie ze swoim mężem. Kontrowersyjna książka Dziewczyny z Danbury. Orange Is the New Black, która przyniosła jej rozgłos, została napisana na podstawie jej wspomnień z odbywania kary pozbawienia wolności za handel narkotykami. W Stanach Zjednoczonych stała się początkiem wielkiej debaty publicznej na temat więzień dla kobiet.

O serialu (recenzowaliśmy go tutaj): Na podstawie książki powstał w 2013 roku popularny serial Orange Is the New Black produkcji  Netflix – zainteresowanie było tak duże, że jeszcze przed premierą zaczęto planować rozpoczęcie zdjęć do drugiego sezonu. Za serial odpowiada Jenji Kohan, twórczyni Trawki. Reżyserii podjęła się m.in. Jodie Foster, w  obsadzie można zaś zobaczyć znanego z American Pie Jasona Biggsa czy Laurę Prepon (m.in. Różowe lata 70.). Produkcję pokochali zarówno widzowie jak i krytycy – Orange Is the New Black zbiera niezwykle entuzjastyczne recenzje za granicą jak również od polskich widzów.

Autorka: Piper Kerman
Tytuł: „Dziewczyny z Danbury. Orange Is the New Black”
Tytuł oryginału: „Orange Is the New Black”
Przekład: Mateusz Fafiński
Wydawca: Wydawnictwo Replika
Cena: 34,90 zł
Format: 130 x 200 mm
Ilość stron: 360
Data premiery: 24 września 2013

O wydawnictwie Replika: Wydawnictwo Replika istnieje od 2002 roku. Wydajemy cenionych na całym świecie twórców horroru (Graham Masterton, Jack Ketchum), klasyków literatury (Charles Dickens, Roland Topor) czy książki Charlaine Harris i Józefa Hena. W naszej ofercie Czytelnik znajdzie również wiele wartościowych książek historycznych, poradniki, thrillery, kryminały oraz literaturę faktu. Dajemy szanse także rodzimym autorom. Czytelnicy pokochali m.in. takie książki Wydawnictwa Replika, jak „Niedźwiedź Wojtek. Niezwykły żołnierz Armii Andersa”, „Chłopiec w pasiastej piżamie” czy „Pozwól, że Ci opowiem”.

Źródło: Wydawnictwo Replika

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s