Dwa koncerty Crystal Fighters w Polsce


Crystal-Fighters-CAVE-RAVE-coverPo sukcesach ostatnich koncertów Crystal Fighters wracają do nas na dwa występy – w Warszawie i Krakowie.

Zespół powstał w 2007 roku w hiszpańskiej prowincji Nawarze. Dziś trzon brytyjsko-baskijskiej grupy tworzą: Sebastian Pringle, Gilbert Vierich, Graham Dickson i Eleanor Fletcher. Pierwszy krążek – Star of Love – Crystal Fighters wydali w 2010 roku. Album spotkał się z dobrym przyjęciem krytyki i przysporzył zespołowi wielu fanów. Do ich sukcesu przyczynił się też koncert na naszym Open’er Festival.

Crystal Fighters prezentują szalony melanż wielu stylów i tradycji. Kluczowe dla charakteru ich muzyki są baskijskie korzenie członków zespołu. Etniczne instrumenty i melodie sprzęgają się z energetycznym bitem i sporą porcją elektroniki. Crystal Fighters korzystają zarówno z syntezatorów, jak i lokalnych instrumentów, które służą im do tworzenia słonecznych, barwnych piosenek. Na koncertach grupa dodatkowo doprawia swoje brzmienie i serwuje publiczności potężną dawkę punkowej energii.

W tym roku ukazała się druga, również doceniona płyta zespołu – Cave Rave. Na listopadowych koncertach nie zabraknie utworów z tego właśnie krążka.

Koncerty Crystal Fighters
11.11. Warszawa, Stodoła
12.11. Kraków, Studio

Źródło: tixar.pl


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s