Ozric Tentacles zagrają w Krakowie


ozric_tentacles_paper_monkeys-coverW październiku angielski zespół przyjedzie do krakowskiego klubu “Studio” na jedyny koncert Polsce.

Grupa, jak głosi legenda, powstała w 1983 roku na festiwalu Stonehenge. Od tego czasu skład zmieniał się wielokrotnie, tworzyło go w różnych okresach około 20 muzyków, a jedynym, który pozostał w Ozric Tentacles do dziś, jest Ed Wynne. Aktualnie oprócz niego zespół tworzą: Silas Wynne, Brandi Wynne i Ollie Seagle.

Ozric Tentacles wydali ponad 20 albumów, na których eksperymentowali psychodelią, space rokiem, czy ambientem. Przez długie lata wyrobili sobie dobrą pozycję na niezależnej scenie gitarowej. Ich ostatnia płyta to wydana w 2011 roku Paper Monkeys. Muzycy nie robią na niej stylistycznej rewolucji. W dalszym ciągu mamy do czynienia z wieloma warstwami przesterowanych gitar, syntezatorów i niemałej dawki elektroniki.

Angielski zespół odwiedził już Polskę w 2010 roku na Ino-Rock Festivalu i spotkał się z dobrym przyjęciem. Krakowski koncert w klubie Studio będzie jednym z przystanków trasy uświetniającej 30. rocznicę powstania Ozric Tentacles.

Koncert Ozric Tentacles
23.10. Kraków, Klub Studio

Źródło: tixar.pl


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s