Recenzja serialu „Scandal” (2012)


scandal-posterAmerykanie wszystko mają największe. Samochody, ulice, władzę i ego. Skandale też mają największe. Może dlatego „Scandal” tak elektryzuje.

Akcja tego serialu rozgrywa się w Waszyngtonie. Główna bohaterka, Olivia Pope (znana z roli Broomhildy von Shaft w „Django” Kerry Washington) była doradczyni prezydenta do spraw public relations, prowadzi firmę zajmującą się naprawianiem wizerunku możnych tego świata. Jej klientelę stanowią politycy, szefowie największych korporacji, oficerowie a nawet dyktatorzy innych państw. Pojedyncze sprawy, będące głównym tematem każdego z odcinków, przeplatają się z głównym wątkiem serialu – historią romansów prezydenta USA, w tym romansu z Olivią Pope, oraz ich konsekwencji.

Nasuwają się tu podobieństwa do serialu „Ray Donovan” (czy raczej odwrotnie, bo „Scandal” pojawił się wcześniej), ale Olivia Pope jest nie tylko inteligentna, błyskotliwa i odważna. W odróżnieniu od Raya, zawsze postępuje etycznie, taki wzór nowoczesnej kobiety. Ma za sobą również kilkoro oddanych współpracowników, specjalistów od zdobywania informacji, od Internetu i nowych technologii, podsłuchów, przesłuchań, kontaktów z prasą i prawników. Oni dla niej są kimś więcej niż pracownikami. Ona dla nich kimś znacznie ważniejszym niż szefową. Ten rodzaj oddania może miejscami irytować, szczególnie kiedy sami nazywają się „gladiatorami w garniturach”, ale kryminalne wątki serialu przesłaniają delikatne niedostatki w dialogach. „Scandal” to naprawdę dobrze zrealizowana kryminalna seria dostarczająca rozrywki na przyzwoitym poziomie.

Producenci rozpoczęli przygodę z serialem bardzo bezpiecznie – na pierwszy sezon składało się zaledwie siedem odcinków. Ogromny sukces sprawił, że kolejny liczył sobie już 22 odcinki, co w czasach kryzysu nie jest takie znowu częste. Nadchodzący trzeci sezon jest jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tej jesieni. Dalsze losy Olivii Pope et consortes w stacji ABC od 3 października 2013.

Atriz

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s