Nowy album Exlibris już w sprzedaży


ex_libris_band„Humagination” – pierwszy album Exlibris wydany w Metal Mind Productions już jest! Płyta to 12 kompozycji utrzymanych w konwencji melodyjnego heavy metalu na światowym poziomie, 3 gości specjalnych, świetna produkcja, znakomity wokal i chwytliwe kompozycje. Nowy album Exlibris to dowód na to, że polska scena metalowa ma się dobrze i bez kompleksów może porównywać się do zagranicznej konkurencji.

zdjęcie: Monika Wrzesińska

Lista utworów:
1. Follow The Light
2. Hellphoria
3. Astral Geometry
4. Of Fire and Thunder
5. Elemental
6. Left Behind
7. Dreamcraft
8. Another Day
9. Illumina
10. The Arrival
11. All Guts, No Glory
12. The Curtain Falls

Zespół powstał pod koniec 2003 roku z inicjatywy Daniela Lechmańskiego i Piotra Sikory. W lutym 2006 ukazała się pierwsza płyta zatytułowana „Skyward”. Pod koniec 2006 roku wokalistą Exlibris został laureat „Szansy na Sukces” z 2004 roku – Marcin Maliszewski. Przez kolejne kilka lat zespół borykał się z problemami personalnymi dość często zmieniając muzyków w sekcji rytmicznej, ale nie przestawał tworzyć i sporadycznie koncertował. W międzyczasie Daniel Lechmański dołączył do Chain Reaction, z którym do tej pory nagrał 3 albumy. Piotr Sikora z kolei od 2009 jest członkiem Leash Eye.

W styczniu 2012 rozpoczęły się nagrania drugiego albumu Exlibris –  „Humagination”. W trakcie nagrań okazało się, że Marcin nie będzie w stanie dokończyć nagrań i w związku z tym nastąpiła jeszcze jedna zmiana w składzie – nowym wokalistą został Krzysiek Sokołowski (znany z Night Mistress). W wyniku tego, nagrania zakończyły się dopiero w roku 2013. Za miks i mastering materiału odpowiedzialny jest Tomasz Zalewski (ZED Studio).

Wcześniej, w październiku 2012 Exlibris wziął udział w trasie koncertowej „The Most Wanted Tour” razem z Leash Eye i Chain Reaction – były to pierwsze koncerty w aktualnym składzie. Od lutego 2013 Daniel Lechmański jest również gitarzystą zespołu Corruption.

Aktualny skład zespołu: Krzysztof Sokołowski – wokal, Daniel Lechmański – gitary, wokal, Piotr Sikora – klawisze, orkiestracje, programowanie, wokal, Piotr Torbicz – bas, Misiek Ślusarski – perkusja.

Źródło: Metal Mind Productions

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s