Trzeci album Leash Eye od dzisiaj w sklepach


leasheye-2013„Hard Truckin’ Rock” – nowy album hard rockowej grupy Leash Eye ma dzisiaj swoją premierę! Krążek pilotowany przez singiel „Me & Mr. Beam” jest już trzecim w dorobku zespołu. Pierwotnie album miał nazywać się „V.I.C.I.”, ale w ostatniej chwili muzycy zmienili zdanie i nadali mu tytuł, który jest manifestacją tego co gra Leash Eye. Tak jak w przypadku poprzedniego krążka, nad brzmieniem „Hard Truckin’ Rock” czuwał Filip ‚Heinrich” Hałucha z Sound Division Studio. Końcowy efekt to 12 kompozycji, które łączą w sobie klasycznego hard rocka ze współczesnym brzmieniem i metalowym zacięciem. Nikt kto szuka konkretnych i mocnych dźwięków nie będzie tym albumem rozczarowany.

zdjęcie: Kara Rokita

Lista utworów:
1. Fight The Monster
2. Me & Mr. Beam
3. The Nightmare Ain’t Over
4. Passing Lane Blues
5. S.B.F. Anthem
6. Been Too Long
7. The Drag
8. On The Run
9. Twice Betrayed
10. The Age Ov Kosmotaur
11. Doin’ it all wrong
12. Never Enough

Leash Eye powstał jako zespół trójki przyjaciół grających dla własnej przyjemności. W pierwszym składzie znaleźli się: Mariusz ’’Karbi’’ Karbowski – perkusja, Marek ’’Marecki’’ Kowalski – gitara basowa, Sławek ’’Śmiechu’’ Osówniak – gitara oraz Arek ’’Opath’’ Gruszka – gitara, wokal. W marcu 1999 zespół opuścił Sławek Osówniak i już bez jego udziału zarejestrowanych zostało pięć utworów, które znalazły się na promocyjnym CD. Pod koniec 2002 roku, zespół opuszcza Karbi, a na jego następcę na stanowisku perkusisty wybrany zostaje Piotr Wojtkowski. Kilka miesięcy później do zespołu dołącza Sylwek ‘’Mały” Kostyra i w ten sposób Opath przestaje być prowadzącym wokalistą Leash Eye.

W 2003 roku pozycję wokalisty objął Sebb, którego charyzma sceniczna oraz wyjątkowe możliwości wokalne sprawiły, że Leash Eye wypłynął na szerokie wody i zaistniał na warszawskiej scenie rockowo-metalowej, nie zaniedbując oczywiście występów w całej Polsce. Za zmianą wokalisty poszła również zmiana muzyki prezentowanej przez zespół i w tej chwili Leash Eye to melodyjność hardrocka lat 70-tych okraszona ciężkimi, nowoczesnymi brzmieniami oraz klasycznym wokalem.

Jesienią 2009, za pośrednictwem wydawnictwa Metal Mundus światło dzienne ujrzała debiutancka płyta Leash Eye zatytułowana V.E.N.I, z gościnnym udziałem Michała Łapaja z Riverside na organach Hammonda. Płyta spotkała się z uznaniem krytyków i publiczności.

Rok 2010 to intensywna praca nad nowymi utworami mającymi znaleźć się na kolejnym długogrającym krążku grupy. Do zespołu na stałe zostaje przyjęty hammondzista Voltan i już z nim w składzie, w upalne wakacje nagrane zostają 2 utwory, które trafiają na singiel From Hell To Wyoming. Po wydaniu FHTW, który zapowiada następcę V.E.N.I, grupa wraca do pracy nad nowymi utworami.

Ostatecznie wybór pada na 10 z 13 przygotowanych wcześniej kompozycji i na początku 2011 zespół wszedł do Sound Division Studio w Warszawie, by wraz z Orionem z Behemoth w roli producenta oraz Heinrichem z Vesania jako inżynierem dźwięku, zarejestrować materiał na 2 płytę zatytułowaną V.I.D.I., która ukazała się pod koniec 2011 roku.  Był to zdecydowanie najlepszy rok ze wszystkich lat działalności. Przyniósł bowiem wygraną w konkursie Antyradia, w którym nagrodą był występ na Sonisphere Festival u boku Motorhead i Iron Maiden oraz reprezentacja Polski podczas Wacken Open Air, gdzie Leash Eye zaprezentował się jako zwycięzca polskiej edycji Wacken Metal Battle. Rok później zespół zaklasyfikował się do międzynarodowego finału konkursu Hard Rock Rising i miał okazję rozgrzewać publiczność przed koncertem Judas Priest.

Źródło: Metal Mind Productions


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s