Pierwszy oficjalny teledysk Buenos Agres i koncerty z Armią


okładkaBuenosAgresPochodzący z Bielska-Białej zespół Buenos Agres, który promuje wydaną wiosną EP zatytułowaną “Buenos Agres” (recenzowaliśmy ją tutaj) nakręcił niedawno pierwszy teledysk. Video powstało do utworu “Tu I Teraz”. Całość zrealizowało Presto Studio, za nagranie i montaż odpowiadają Szymon Twardak i Rafał Zgud. Zdjęcia kręcono w Bielsku-Białej.

W ramach promocji płyty Buenos Agres pojawi się jesienią na kilku koncertach, między innymi jako support zespołu Armia.

Oto lista najbliższych koncertów. Kolejne daty wkrótce
5.10.2013 – Kraków – Zaścianek (Festival Proggnozy)
18.10.2013 – Bielsko-Biała – Rude Boy (+Armia)
19.10.2013 – Rzeszów – Pod Palmą (+Armia)
23.11.2013 – Poznań – Pod Minogą
13.12.2013 – Śrem – Kosmos

Materiał na debiutancką EP powstał w połowie ubiegłego roku w Red House Studio pod okiem Piotra Mędrzaka. Masteringiem zajął się Chris Bauer w berlińskim Audio Mastering Service.

Buenos Agres to intrygująca i nieoczywista mieszanka wpływów takich artystów jak Portishead, Archive, Deftones czy NoSound. Post-rockowe klimaty łączą się z ciężkim brzmieniem, elektroniką a nad całością góruje raz kojący, kiedy indziej bardzo mocny wokal Anny Mysłajek.

Na płytę trafiło 5 zróżnicowanych utworów zarówno w języku polskim jak i angielskim:
1. Run /6:49/
2. Do S. (EKG) /5:37/
3. For Me /6:49/
4. Time For Change /3:53/
5. Tu i teraz /6:31/

Na okładkę płyty trafiło autentyczne zdjęcie zrobione podczas powodzi w 2010 roku, nagrodzone w konkursie World Press – jego autorem jest Damian Puła, natomiast za projekt całości odpowiada Maja Zmiertka.

Album jest dostępny w całości na serwisie Bandcamp, a wersję fizyczną można zamawiać bezpośrednio od zespołu pod adresem: buenos.agres@wp.pl.

Jak twierdzą muzycy “trudna do zinterpretowania nazwa zespołu wzięła się z potrzeby wyrażenia pozytywnego działania muzyki na Homo Sapiens. Wpływ muzyki zespołu na postronnego słuchacza nie został do końca przebadany lecz w obrębie dotychczasowej grupy odbiorców negatywnych skutków ubocznych nie zaobserwowano…”

Zespół Buenos Agres powstał w 2011 roku w Bielsku – Białej.  O tym,  że kapela będzie nosić takie miano zadecydował… przypadek. Buenos Agres założyli koledzy z dawnych lat, gitarzysta Tymoteusz Wejwoda, gitarzysta Tomasz Wojtusiak oraz perkusista Andrzej Obuchowski. Ostatnia dwójka, grała już wcześniej w zespole High Speed Dubbing. Po zakończeniu działalności w High Speedach postanowili utworzyć band, który będzie inspirowany muzyką Archive, NoSound, Deftones, Portishead itp…  Po niedługim czasie do chłopaków dołączają basista Łukasz Pajor i klawiszowiec Grzegorz Całus. Poszukiwanie frontmana trwało zdecydowanie dłużej.  Po kilku miesiącach „głosem” Buenos Agres została Anna Mysłajek.  Praca nad materiałem ruszyła pełną parą. W maju 2012 roku Buenosi weszli do studia by nagrać swoją pierwszą EP, ale już bez gitary Tymoteusza.  Niestety po wydaniu albumu z kapelą pożegnali się Grzegorz (klawisze) i Łukasz (bas). Wkrótce jednak Buenos Agres uzupełnił braki kadrowe, a do zespołu trafili Rafał Wieja (bas) i Łukasza Pocha (DJ), oraz Szymon Dębowski (gitara). Niedługo trzeba było czekać, aby  zrozumieć, że zespół potrzebował świeżej krwi …

Źródło: Fantom Media

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s