Niepublikowane utwory Kat na płycie


kat_rarities-cover„Rarities” – album legendy polskiego metalu, prekursorów tego gatunku w kraju, fantastycznych muzyków grupy Kat. Płyta zawiera utwory nigdy dotąd niepublikowane, a autoryzowane przez członków zespołu.

To wyjątkowe wydawnictwo ukaże się na polskim rynku muzycznym 12 listopada 2013 roku. Zespół Kat jest niekwestionowaną gwiazdą na firmamencie polskiej muzyki metalowej. Grupą, która przez lata wypracowała swój wyjątkowy styl, wzbudzała wiele kontrowersji i gromadziła pod sceną tłumy fanów, zaspokajając głód ciężkiego brzmienia.

Krążek „Rarities” to perełka, którą wielbiciele zespołu muszą mieć na swojej półce. Praca nad kompilacją trwała ponad rok, a swój udział w wyborze piosenek mieli Roman Kostrzewski, Ireneusz Loth i Piotr Luczyk. To starannie dobrana mieszanka kompozycji z legendarnego okresu działalności grupy, które do tej pory nie pojawiły się jeszcze na żadnym z wydawnictw.

Prawdziwym rarytasem jest również booklet płyty, w którym znajdzie się wiele archiwalnych zdjęć z prywatnych kolekcji muzyków, oraz wiele historii i anegdot z życia zespołu.

Kat powstał w 1979 roku z inicjatywy gitarzysty Piotra Luczyka i perkusisty Ireneusza Lotha. Jako zespół instrumentalny grupa z powodzeniem koncertowała w całym kraju, zjednując sobie rzesze fanów. Fascynacja muzyką Deep Purple, Led Zeppelin i Black Sabbath ukształtowały styl zespołu, a po 2 latach poszukiwań polskiego odpowiednika Davida Coverdale do zespołu dołączył wokalista Roman Kostrzewski. Zespół w 1984 roku został laureatem festiwalu Jarocińskiego, po którym nagrał pierwszy singiel i w 1985 roku wyjechał w ogólnopolską trasę koncertową z ówczesną amerykańską gwiazdą – Hanoi Rocks. Finałowy koncert trasy na festiwalu Rock Arena w Poznaniu stał się przyczynkiem do propozycji nagrania pierwszej płyty dla Belgijskiej wytwórni Ambush Records.Od tego czasu Kat na dobre zadomowił się na Polskiej scenie, wydając do chwili obecnej dziesięć albumów. Nieprzerwana bardzo duża sprzedaż wydawnictw zespołu poczynając od 1986 roku, dowodzi niezachwianej popularności i pozycji zespołu w Polsce i poza jej granicami. Zaletą Kata prócz muzyki jest także duża widowiskowość koncertów, co owocowało występami jako gwiazda imprezy na wszystkich najważniejszych fastiwalach w kraju, poczynając od Jarocina przez Metalmanię, Opole, Rock Arenę czy Mystic Festiwal, a gitarzysta Kata Piotr Luczyk organizując festiwal Metallica-Zlot w Polsce i Niemczech udowodnił, że muzycy Kata mogą być również znakomicie odbierani przez publikę nie tylko w swoim repertuarze i we własnym kraju. Kat występował jako jedyny Polski zespół z największymi, światowymi gwiazdami Heavy Metalu. Głównym osiągnięciem zespołu są wspólne występy z nr 1 na świecie w tym gatunku zespołem Metallica na trasie „Master of puppets” oraz koncerty z takimi gwiazdami jak: Motorhead, Over Kill, Preetty Maids, Hanoi Rocks, Running Wild czy Helloween. W grudniu 2003 roku we Wrocławiu Kat wystąpił z legendarną Brytyjską grupą Iron Maiden, gdzie zarejestrował DVD ukazujące historię zespołu. Występy u boku takich gwiazd ugruntowały dominującą pozycję grupy w Polsce oraz ostatecznie uwiarygodniły zespół poza granicami kraju. W Polsce Kat jest uznany za zespół kultowy, wytyczający od swej pierwszej płyty drogę swym następcom. W dorobku posiada dziesięć płyt wydanych w Polsce i za granicą. W roku 2003 nastąpiły zmiany w składzie zespołu. Miejsce perkusisty zajął Mariusz Prętkiewicz natomiast tragicznie zmarłego Jacka Regulskiego zastąpił Jarek Gronowski (ex-Dragon). W 2004 roku Kat rozpoczął nagrania do nowej płyty „Mind Cannibals”, na której zadebiutował nowy wokalista – Henry Beck (ex-PIK).

Źródło: Metal Mind Productions

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s