White Lies przyjedzie do Polski na koncerty w Poznaniu i Warszawie


white_lies-bandTrio z Ealing powstało w 2005 roku pod nazwą Fear of Flying. Cztery lata później, już jako White Lies, grupa wydała swój pierwszy album To Lose My Life… Szczególnie tytułowy singiel okazał się wielkim sukcesem, dając Harry’emu McVeighowi i spółce przepustkę do dużych europejskich festiwali, w tym polskiego Open’era. W 2011 roku White Lies wydali jeszcze lepiej przyjęty Ritual, po którym zagrali między innymi wielki koncert na Wembley.

W ich muzyce słychać inspiracje Joy Division czy Talking Heads, blisko im także do Editors i Interpol. Jednym z głównych elementów charakteru zespołu jest niski głos Harry’ego McVeigha, przypominający nieco wokal Iana Curtisa. White Lies to także gitary, syntezatory przypominające brzmienia z lat 80. i przede wszystkim przebojowe piosenki, osadzone w mrocznym, chłodnym klimacie.

Na listopadowych koncertach grupa będzie promowała swoją najnowszą płytę Big TV. Na tym albumie White Lies nie zwalniają tempa, nie zmieniają też zbytnio swojej estetyki. Wyszło im świetnie – Big TV to kolejny zestaw świetnych melodii umacniających zespół w czołówce alternatywnego rocka.

White Lies

19.11. Poznań, Hala nr. 2 MTP
20.11. Warszawa, Stodoła

Źródło: tixar.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s