Dwa koncerty Stacey Kent w Polsce


stacey-kentStacey Kent, amerykańska wokalistka posiadająca jeden z najpiękniejszych głosów w świecie jazzu, wystąpi w listopadzie w Poznaniu i Warszawie.

Stacey Kent pochodzi ze Stanów, dokładniej z South Orange w New Jersey. Artystka we wczesnej młodości nie wiązała swojej przyszłości z muzyką. Jej zainteresowanie kulturą skierowało się w stronę komparatystyki literackiej, którą Kent studiowała w Nowym Jorku. Potem była już Anglia i nauka w Guildhall School of Music and Drama. Tam doszło do spotkania pomiędzy przyszłą wokalistką a saksofonistą Jimem Tomlinsonem. Duet wkrótce rozpoczął wspólną prywatną i muzyczną drogę, czego owocem była płyta pierwsza płyta Kent – Close Your Eyes.

Podczas swojej muzycznej kariery Stacey Kent współpracowała z wieloma cenionymi artystami. Oprócz Tomlinsona byli to między innymi pianista Dave Newton, czy pisarz Kazuo Ishiguro. Niewątpliwym przełomem w jej twórczości było dołączenie w 2007 roku do legendarnej wytwórni Blue Note, w której wydany został album Breakfast on the Morning Tram. Jej ostatnia płyta to koncertowa Dreamer In Concert z 2011 roku, na której artystka zaprezentowała standardy i cztery nowe utwory. Stacey Kent posiada głos o niesamowitej barwie i używa go z dużą swobodą i precyzją, co czyni ją jedną z najciekawszych wokalistek jazzowych na świecie. Fani jej talentu będą mogli się o tym przekonać już w listopadzie.

Stacey Kent:

21.11. Warszawa, Palladium
22.11. Poznań, Sala Ziemi MTP

Źródło: tixar.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s