Metalowe Zaduszki w Krakowie


absolvaW imieniu Iron Realm Productions zapraszamy na Zaduszki metalowe do krakowskiego KotaKarola 2 listopada. Zagrają: Absolva (back-band Blaze’a Bayley’a), Death Notice i Hedonism.

Absolva jest klasycznym metal bandem, założonym w Manchesterze (UK), czerpiącym inspiracje z nowoczesnej interpretacji brytyjskiego heavy metalu. Zespół został założony w maju 2012 przez Chrisa Appletona i Martina McNee (Fury UK) razem z Danem Batem. Debiutancki album „Flames of Justice” został wydany 5 listopada i był promowany na trasie obejmującej UK i cała Europę (zahaczając tym samym chociażby o Hammerfest). Aktualnie zespół koncentruje się na trasie European Tour „Beyond Live” promując i wydając DVD oraz CD live.

W granej przez Death Notice muzyce można odnaleźć sporo wpływów nie tylko metalowych, co powoduje, że ciężko jest sklasyfikować jednoznacznie styl zespołu. Zamierzona różnorodność w muzyce przeplata się z takimi stałymi elementami jak ciężkie gitary, selektywna sekcja rytmiczna i agresywny wokal. Połączenie takich elementów pozwala zespołowi na żywiołowe pełne ekspresji granie zabarwione nie standardowymi rozwiązaniami w których można się zasłuchać.

Hedonism tworzy muzyką, którą sam nazywa „cotton metalem”. Ma ona łączyć, a nie dzielić. Stanowi most między studenckim rockiem, a ekstremalnym metalem dzięki specyficznej barwie głosu wokalisty (porównywanego często do Serja Tankiana) i niskiemu strojeniu gitar. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Absolva, Death Notice i Hedonism

Data: 2 listopada 2013
Miejsce: Kraków, KotKarola
Start: 20:00
Bilety: 12zł

Źródło: Iron Realm Productions

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s