Dwa koncerty Children Of Bodom


Childern_Of_BodomFinowie z Children Of Bodom od kilkunastu lat utrzymują się w czołówce melodyjnego death metalu. W listopadzie zespół wystąpi w Krakowie i Warszawie.

Grupa powstała w 1993 roku w malowniczym fińskim Espoo. Podczas całej kariery Children Of Bodom kilkukrotnie zmieniali skład, ale od samego początku są w nim lider Alexi Laiho i perkusista Jaska Raatikainen. Na pierwszą płytę zespołu trzeba było czekać aż do 1997 roku, kiedy to ukazało się Something Wild. Album nie zyskał jednak wielkiego rozgłos, dostrzeżono go głównie w Finlandii. Przełomem w muzycznej drodze Children Of Bodom było wydanie trzeciego krążka – Follow the Reaper, dzięki któremu grupa zaczęła być rozpoznawalna w metalowym świecie. Płyta otworzyła też Finom drzwi do sal koncertowych na całym globie.

Przez dwadzieścia lat spędzonych na scenie Children Of Bodom umiejętnie budowali swoją markę i styl. Ich muzyczną podstawę tworzy melodyjny death metal, w którym większy niż w klasycznym death metalu nacisk kładzie się na instrumentalne walory utworów. Grupa wychodzi także na obszary power i speed metalu. Ich ostatnia płyta to wydana w tym roku Halo Of Blood. Polskie koncerty będą częścią dużej trasy promującej ten właśnie album.

Children Of Bodom

24.11, Kraków, Studio
25.11, Warszawa, Stodoła

Źródło: tixar.pl


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s