Dwa koncerty Strachów na Lachy


strachy_na_lachyStrachy na Lachy to zespół niezwykle lubiany w naszym kraju i choć dosyć skromny i niepozorny, to jednak posiada ogromną rzeszę wiernych fanów. Już w najbliższym czasie artyści pojawią się na koncertach w Krakowie oraz Warszawie.

Fot. Radosław Polak

Historia zespołu zaczęła się w roku 2002. Wtedy to Krzysztof Grabowski oraz Andrzej Kozakiewicz oficjalnie zarejestrowali swoją grupę muzyczną. W początkach istnienia zespół funkcjonował pod nazwą Grabaż i Strachy na Lachy. W 2005 roku podjęto jednak decyzję o usunięciu pierwszego członu i pozostawieniu nazwy już jako Strachy na Lachy. Zespół specjalizuje się w łączeniu wielu gatunków muzycznych – znajdziemy tutaj folk miejski i tradycyjny, reggae, punk, a nawet poezję śpiewaną. Ich piosenki mają wyjątkowy klimat, którego nie da się porównać z żadnym innym zespołem. Grupa wydała już łącznie 7 płyt, z czego większość z nich uzyskało status Złotej Płyty. Jedną z najlepiej rozpoznawanych piosenek zespołu jest „Piła Tango”, często wykorzystywana podczas zabaw karaoke, jak również takie hity jak „Dzień Dobry Kocham Cię” czy „Żyję w kraju”,  utrzymujące się niegdyś przez dłuższy czas na szczytach wielu list przebojów.

Z racji swojego bardzo nieszablonowego stylu muzycznego zespół Strachy na Lachy przyciąga na swoje koncerty zawsze tłumy publiczności, a każde z takich wydarzeń jest nieco inne od poprzednich.

Koncerty Strachy na Lachy:
7 grudnia 2013 – Kraków, Klub Studio,
20 grudnia 2012 – Warszawa, Fundacja Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury

Źródło: tixar.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s