Koncert Disperse, Whiterose i Hermetic Evolution w Rzeszowie


disperse_small30 kwietnia w Klubie Vinyl w Rzeszowie zagrają Disperse, Whiterose i Hermetic Evolution.

Disperse to świeże zjawisko na światowej scenie progresywnej. Ich drugi długogrający album pt. „Living Mirrors” pokazuje,że ci młodzi muzycy zasadniczą gramatykę swego muzycznego języka nauczyli się poprzez serce. Bywają przestrzenne, magiczne momenty utrzymane w duchu Pink Floyd. Znajdzie się również złożoność muzyczna, synkopowane rytmy i wszystko to, co Dream Theater opanował do perfekcji. Elementy muzyki elektronicznej inspirowane twórczościami takich grup jak Trifonic czy Telefon Tel Aviv i przede wszystkim mocno dające o sobie znać kompleksowe rozwiązania harmoniczne spod znaku jazzu czy fusion.

Whiterose to zespół z Lublina, którego początki sięgają 2003 roku. Ich muzyka to rock z elementami progresji i klimatycznej melodyki. Do tej pory grali m. in. z takimi zespołami jak Quidam, Indukti, Votum, Disperse i Animations. W marcu 2011 wydali minialbum Between Minds dostępny za darmo w sieci, a w czerwcu 2012 singiel Beside. Aktualnie zespół pracuje nad materiałem na debiutancki album i stara się jak najwięcej koncertować.

Twórczość Hermetic Evolution to połączenie ciężkich brzmień ze współczesną muzyką elektroniczną. Muzykę zespołu charakteryzuje eksperymentalny wokal, mechaniczna rytmika, ściana nisko nastrojonych gitar oraz przestrzenna elektronika. W warstwie lirycznej Hermetic Evolution dotyka zagadnień transhumanistycznych.

Źródło: Whiterose

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s