Nowa płyta Pendragon w październiku


Pendragon_Men_who_climb_mountains-coverNowy album zespołu Pendragon ukaże się w październiku, a zespół zdradza jego tytuł i okładkę. „Men Who Climb Mountains”, taki tytuł nosi następca znakomitej płyty „Passion” z 2011 roku i równocześnie dziesiąte pełnowymiarowe wydawnictwo formacji.

Nick Barrett, wokalista i gitarzysta Pendragon komentuje: „Najzabawniejszą rzeczą w tworzeniu muzyki jest fakt, że bez względu ile albumów masz na swoim koncie, to zawsze wydaje się jakby to był pierwszy raz… To wyrywanie włosów z głowy bo słowa lub partia gitary nie brzmią właściwie, te kłopoty ze specyfikacją grafiki do płyty, te kłótnie z tłocznią płytową na temat terminów dostawy – lista podobnych spraw jest nieskończona! Ale później przychodzi podekscytowanie – nic nie równa się z tworzeniem nowej płyty! (…) Nowy album zatytułowany jest ‘Men Who Climb Mountains” i tym razem nie będę opowiadać o czym on jest… cały zamysł zawarty jest w tekstach poszczególnych utworów. (…) Zostawiam to tym razem słuchaczom, niech po swojemu odkrywają tę płytę, to dużo bardziej zabawne! Projekt okładki po raz kolejny stworzył Bjorn z Killustration. Lubię jego podejście do projektów, takie w stylu filmu ‘Piła’. Zasugerowałem mu ogólny koncept ale on wrócił do mnie z pomysłem wykorzystania okularów ochronnych, kości, zapadającej ciemności itp. Tak jak poprzednim razem zależało mi na jednym silnym obrazku, prostym ale bardzo mocnym, i tym razem tym elementem są ramiona. Im dłużej na nie patrzysz, tym więcej widzisz!”

Na oficjalnej stronie Pendragon można już znaleźć tytuły nowych nagrań, ale Barrett zastrzega, że część z nich to nadal tytuły robocze: „Belle Ame”, „Beautiful Soul”, „Come Home Jack”, “In Bardo”, “Faces Of Light“,, “Faces Of Darkness”, “………For When The Zombies Come”, “Explorers Of The Infinite”, “Netherworld”.

Nowa płyta Pendragon będzie promowana na serii koncertów w Europie, w tym również w Polsce. Gościem specjalnym będzie Gary Chandler, wokalista formacji Jadis.

Pendragon + Gary Chandler

14.10.2014 Poznań, Blue Note godz.20.00
15.10.2014 Bydgoszcz, Kuźnia godz.19.00
16.10.2014 Katowice, Rialto godz.20.00

Brytyjska formacja Pendragon obchodzi w tym roku 36-lecie swojego istnienia. Nick Barrett (gitara, wokal) rozpoczął przygodę z muzyką w 1978 roku pod nazwą Zeus Pendragon niedługo później skróconą do Pendragon. Początkowo skład zespołu ulegał dynamicznym zmianom ale od 1986 roku jest stabilny (poza trzykrotną zmianą na miejscu perkusisty) i tworzą go następujący muzycy: Nick Barrett (wokal, gitara), Clive Nolan (klawisze) – znany również doskonale jak przedstawiciel zespołów Arena, Caamora czy Strangers on A Train, Peter Gee (gitara basowa) oraz Craig Blundell (perkusja). Na swoim koncie Pendragon ma ponad 1 000 000 sprzedanych płyt, tysiące zagranych koncertów i rzeszę oddanych fanów. Ich ostatnim studyjnym albumem była płyta „Passion” z 2011 roku. Jesienią 2012 roku zespół powrócił z nowym koncertowym wydawnictwem „Out of Order Comes Chaos” zarejestrowanym w Teatrze Śląskim w Katowicach. Materiał wydany jako DVD, podwójne CD oraz – po raz pierwszy w historii grupy – jako Blu-Ray, spotkał się z bardzo dobrym odbiorem zarówno wśród dziennikarzy, jak i fanów.

Twórczość Pendragon polecamy przede wszystkim miłośnikom takich zespołów jak Genesis, Marillion, Arena czy IQ. Wysmakowane melodie, intrygujące wokale i błyskotliwe instrumentalne popisy to elementy, które składają się na charakterystyczny styl grupy. W muzyce formacji przeplatają się rozmaite motywy i wpływy, obok celtyckich również dźwięki flamenco. Dopracowane teksty tworzą z muzyką przekonującą i poruszającą całość. Rozbudowane, bardzo emocjonalne nagrania są największym atutem Pendragon. Na październikowych koncertach na pewno nie zabraknie utworów z najnowszej płyty ale także klasycznych kompozycji z takich płyt jak np. „The World” (1991), „The Window of Life” (1993), „Not of This World” (2001), „Pure” (2008) czy “Passion” (2011).

Pendragon wystąpi jesienią w Polsce na koncertach promujących ich nową płytę „Men Who Climb Mountains”. Następca znakomitej płyty „Passion” z 2011 roku jest równocześnie dziesiątym pełnowymiarowym wydawnictwem formacji.

Pendragon – skład:
Nick Barrett – śpiew, gitara elektryczna,
Clive Nolan – instrumenty klawiszowe,
Peter Gee – gitara basowa
Craig Blundell – perkusja

Źródło: Metal Mind Productions

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s