Nowa płyta Blur już w sprzedaży


blur_the_magic_whip

Fani legendy britpopu, grupy Blur, od 2003 roku czekali nowy studyjny materiał swoich ulubieńców. Płyta „The Magic Whip” trafiła na sklepowe półki 27 kwietnia.

Płyta jest pierwszym studyjnym dziełem Blur od 12 lat. W czteroosobowym składzie – Damon Albarn, Graham Coxon, Alex James, Dave Rowntree – Anglicy nie pracowali jeszcze dłużej, od albumu „13” z 1999 roku.

Piosenki na „The Magic Whip” wyprodukował Stephen Street. Prace nad albumem rozpoczęły się wiosną 2013 roku, gdy Blur mieli pięciodniową przerwę w tournée. Zamknęli się wtedy w Avon Studios w Kowloon, w Hongkongu i dokonali pierwszych nagrań. Rok później do napisanych piosenek wrócił Damon Albarn, a następnie zatrudnił do pracy nad płytą wspomnianego Stephena Streeta. Płytę promuje otwierający wydawnictwo kawałek „Lonesome Street”.

„The Magic Whip” na całym świecie spotyka się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem. „Ambitni, kreatywni i bliscy ideału” – napisał recenzent magazynu „Total Guitar”. „Musisz posłuchać tego albumu bez względu na to, czy jesteś fanem Blur, czy nie” – czytamy w „OK!”.

Muzycznie album mocno nawiązuje do wczesnych dokonań zespołu. Poza tym, część utworów budzi skojarzenia z twórczością Gorrilaz czy solowym albumem Albarna. Jak twierdzi dziennikarz „The Economist” – „powinna uszczęśliwić każdego fana”.

Płyta „The Magic Whip” ukazała się w Polsce w formacie CD oraz na podwójnym winylu.

Lista utworów:
1. Lonesome Street
2. New World Towers
3. Go Out
4. Ice Cream Man
5. Thought I Was A Spaceman
6. I Broadcast
7. My Terracotta Heart
8. There Are Too Many Of Us
9. Ghost Ship
10. Pyongyang
11. Ong Ong
12. Mirror Ball

Źródło: Warner


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s